۹۶ سالگی ژاله علو و مرگ یک بازیگر

در ادامه اعلام شد که لی‌لی افشار (نوازنده چیره‌دست و آهنگساز گیتار کلاسیک) پنج آواز محلی ایرانی را برای سازش تنظیم و در کتابی منتشر کرد. «گل گندم»، «عزیز جون»، «لیلا لیلا»، «جان مریم»، «لالایی» و «سنه ده قالماز» از جمله آثاری هستند که او برای ساز گیتار تنظیم و نشر «ماهور» هم آن را منتشر کرده است.

افزون بر این، جدیدترین لوکیشن «سلمان فارسی» با عنوان کاروانسرای مرمر در شهرک سینمایی غزالی به تازگی آماده شده است و مقدمات فیلمبرداری بخش‌های مربوط به ایران باستان طی روزهای آینده در شهرک غزالی آغاز خواهد شد. همچنین ساخت پنج سریال جدید در شهرک غزالی آغاز می‌شود. 

در ادامه اعلام شد که فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشنی «پای پیاده»، «مرتضی»، «زخم کاری»، «واگن شماره ۲»، «بعد از تو»، «زندگی حشرات»، «گنجینه شهر هویجی»، «فوتبال‌دستی»، «اختانوردان و غارهای زیر دریا»، «عروسک‌های زشت»، «ماجراهای رمه دوست ربات من»، «شجاع»، «پنالتی»، «بتمن علیه لاک‌پشت‌های نینجا» و «مورچه» از شنبه ۱۴ مردادماه تا چهارشنبه (۱۸ مردادماه) از شبکه‌های پنج، کودک و امید پخش می‌شود.

درگذشت بازیگر «برکینگ بد»

طوری شوخی کردیم که کارمان با سانسورهای عجیب مواجه نشود

از سویی با معرفی نماینده سوئیس به عنوان اولین کشور، رقابت شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار رسما آغاز شد. همچنین «پدرو آلمودوار» و «اسپایک لی» به عنوان اولین برگزیدگان بخش بزرگداشت جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو معرفی شدند.

در نهایت این‌که، کارگران معدن زغال سنگ در صربستان بقایای یک قایق باستانی متعلق به امپراتوری روم را کشف کردند.

راهکاری برای حفظ محبوب‌ترین اثر یونان

همچنین به مناسبت یکصد و هفدهمین سالروز امضای فرمان مشروطه، نمایشگاه روایی «مشروطه، از تهران تا صاحبقرانیه» در محوطه باغ تاریخی کاخ نیاوران برگزار شد.

گفت‌وگویی هم با نویسنده و بازیگر «فوفو مسافری از کامادو» داشتیم که هر هفته سه‌شنبه‌ها از پلتفرم فیلم‌نت عرضه می‌شود. مجید افشاری، عضو گروه نویسندگان و بازیگر سریال «فوفو مسافری از کامادو» در گفت‌وگویی با ایسنا تاکید کرد که تلاش کرده‌اند فیلمنامه‌ای متفاوت که برای کودکان و خانواده‌هایشان جذاب باشد، نوشته و به تولید برسانند.

آخرین مهلت ثبت‌نام در سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان

به گزارش ایسنا، شنبه چهاردهم مرداد ژاله علو  ۹۶ ساله شد و به همین مناسبت از زندگی هنری او نوشتیم. او همیشه گفته است تمام تلاش خود را انجام داده تا کارهایش را با صمیمیت، صداقت و عشق انجام دهد.

بشنوید/ قطعه‌ای که اسدالله ملک برای یک دختر فلج نواخت!

نودوشش‌سالگی ژاله علو، درگذشت بازیگر «برکینگ بد»، اعلام آمار تماشاگران تئاترهای سالن‌های دولتی، آماده شدن کاروانسرای مرمر «سلمان فارسی»، اعلام فیلم‌های تلویزیون در هفته هفتم تابستان، پنج موسیقی محلی برای گیتار، بازگشایی تالار آیینۀ «برلیان» کاخ گلستان و یک کشف تاریخی در صربستان از رویدادهای فرهنگی هنری چهاردهم مردادماه بود.

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۱۳ مرداد سال ۱۴۰۲ به تفکیک اجراها مشخص شد.

ارمغان «استیون هاوکینگ» برای کودکان

«مارک مارگولیس» بازیگر نقش‌ هکتور سالاماتکا مافیای مواد مخدر در سریال «برکینگ بد» در ۸۳ سالگی درگذشت.

اتاقی که تاریخ ایران را تغییر داد

انتهای پیاممنبع

اجرای فصل چهارم «تنهاتر از مسیح»

فیلم‌های تلویزیون در هفته هفتم تابستان

اعلام آمار تماشاگران تئاترهای سالن‌های دولتی

آغاز رقابت اسکار بین‌المللی و تقدیر جشنواره تورنتو از دو فیلمساز بزرگ

همچنین بنا بر اعلام دبیرخانه سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، مهلت ثبت‌نام هنرمندان جوان و نوجوان در این رویداد هنری تمدید نمی‌شود. سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران با شعار «ایران دوست‌داشتنی» برای نخستین‌بار با تفکیک دو گروه سنی «جوان» و «نوجوان» از یکدیگر برگزار خواهد شد.

سه ساعت مانده به غروب ۱۴ مرداد ۱۲۸۵، پرتو خورشید در تالار آیینۀ «برلیان» شکسته شده است. مظفرالدین‌شاه در تالار ایستاده و در قاب پنجره‌ای رو به حیاط کاخ گلستان، فرمان مشروطه را می‌خواند. حالا ۱۱۷ سال از آن روز گذشته و درهای «اتاق فرمان مشروطه» همزمان با سالگرد مشروطه و پس از مرمت به روی مردم باز می‌شود.

کاروانسرای مرمر «سلمان فارسی» آماده شد

پنج موسیقی محلی برای گیتار