۸ جاذبهی گردشگری جذاب کبولتی در باتومی

در بازدید از این قلعه زیبا میتوانید به جاهای مختلف آن رفته و همچنین از بالایش، نمایی فوقالعاده جذاب از منطقه و دریا را مشاهده کنید. همچنین چندین ریزورت ساحلی بسیار عالی در این محل وجود دارد که اگر بخواهید، یکی دو روزی در کبولتی بمانید، میتوانید در آنها اقامت داشته باشید. امکانات خیلی زیادی جز در بعضی جاها که کلابهای تفریحی قرار گرفتهاند در ساحل وجود ندارد اما محیط آن خانوادگی بوده و همه میتوانند از بودن در آنجا لذت ببرند. به جز چند ساحل کوچک و بعضی سواحل اخصاصی که برای ریزورتها در نظر گرفته شده، این شهر یک ساحل بزرگ و تقریبا یک پارچه ۱۰ کیلومتری دارد که آبی نسبتا شفاف و تمیز را در جلوی خود میبیند که یکی از بهترین سواحل گرجستان به شمار میرود. این مکان آنقدرها بزرگ نیست اما یک مسیر سرسبز و فوقالعاده جذاب است که در آنجا میتوانید عکسهایی عالی بگیرید. سواحل دریای سیاه تنها در طول تابستان گرم بوده و میتوانید در آب به شنا و انجام تفریحات آبی بپردازید یا زیر نور، آفتاب بگیرید. پس بیشتر برای لذت بردن از ساحلی آرام و دوست داشتنی و آبی تمیز به کبولتی بروید و نه این که بخواهید جت اکسی یا پارا سیلینگ و فعالیتهای این چنینی را تجربه کنید.

با این حال ۱۰ بازی عالی و هیجان انگیز برای بزرگسالان وجود دارد که شامل یک ترن هوایی عالی میشود. این دریاچه در هر فصلی از سال زیبایی منحصر به خود را داشته و هر زمان که از آنجا بازدید کنید، منظرهای شگفت انگیز را مشاهده خواهید کرد. با این حال شما میتوانید از هر جایی از شهر هم سوار تاکسیهای شهری شوید و هم از تاکسیهای اینترنتی استفاده کنید. همچنین امکاناتی برای پیک نیک نیز مهیا است که میتوانید از آنها نیز استفاده کنید. اما برای آنهایی که تفریح و ماجراجویی هستند، یک زیپلاین ۲۲۰ متری نیز در نظر گرفته شده که برای سوار شدن برا آنها باید ۱۵ لاری پرداخت کنید. پارک ماجراجویی این محل نیز چندین بازی جذاب و جالب دارد که هزینه ورودی آن ۲۰ لاری است. بازیهای کودکان و نوجوانان و فعالیتهای خانوادگی عموما کمتر از ۵ لاری قیمت دارند در صورتی که بازیهای خاص بزرگسالان بین ۸ تا ۲۰ لاری هستند. مجموعهای از آثار مربوط به دورههای مختلف تاریخی از دوران پارینه سنگی تا صدههای میانه که شامل ابزارهای مختلف، سفال، سکه، دست نوشتههای باستانی و آثار هنری میشود. این قلعه در جنگ بین روم و ساسانیان، یکی از میدانهای نبرد بوده و از نظر تاریخی ارزش بسیاری دارد.

بدون شک قلعه پترا یکی از مهمترین جاذبههای نزدیک به کبولتی است که در سفر به این شهر، بازدید از آنجا را نباید فراموش کنید. همانطور که قبلا گفتیم، برای بازدید از این دریاچه باید به پارک ملی کینتریشی بروید. از تفریحاتی که برای گردشگران در کینتریشی مهیا شده میتوان به اسب سواری اشاره کرد که به صورت گروهی انجام مجله خبری kojaseir میشود. بر خلاف پارک ملی قبلی که در لیست به شما معرفی کردیم، کینتریشی چسبیده به کبولتی واقع شده و بازدید از آنجا بسیار راحت خواهد بود. با اتوبوس شما کمتر از ۱ دلار هزینه میکنید و خیلی راحت به کبولتی میرسید. از خوبیهای سواحل کبولتی این است که به اندازه سواحل باتومی شلوغ نمیشود و شما در خیلی از قسمتهای این ساحل، میتوانید در آرامش به آفتاب گرفتن مشغول شوید و تنی به آب بزنید. Tsitsinatela یک پارک بازی نسبتا بزرگ با بازیهای مختلف است که خانواده شما را برای ساعتی سرگرم خواهد کرد.

هزینه تاکسی تا کبولتی خیلی بیشتر از اتوبوس و قطار خواهد بود و با توجه به مسافت کم، خیلی توصیه نمیشود. این شهر به خاطر داشتن سواحلی بسیار زیبا در کرانهی دریای سیاه به شدت در میان مردم محلی گرجستان محبوب است و با توجه به فاصلهی کمی که تا باتومی دارد، گردشگران زیادی نیز از آنجا بازدید میکنند. اما با توجه به ساعت بد حرکت قطارها که عموما در شب انجام میشود، پیشنهاد ما به شما استفاده از اتوبوس است. اتوبوسهای خط ۹ از ایستگاههای مختلف به مقصد این شهر حرکت میکنند. یک منطقه محافظت شده فوقالعاده زیبا که از تنوع بسیار خوب گیاهی و پرندگان بهره مند است و به راحتی چندین ساعت از سفر شما به کبولتی را میتواند به مجله خبری kojaseir خود اختصاص دهد. پارکی ملی که چند رودخانه از میانش گذر میکند و در کنار این تنوع گیاهی میتوانید گونههای مختلف پرندگان و پروانگان را در آنجا مشاهده کنید. این پارک ملی زیبا که اول صبح با آن حال و هوای مه آلودش، فوقالعاده زیباست، دارای تنوع گونههای گیاهی فوقالعاده جذابی است. این قلعه زیبا که مشرف به دریای سیاه واقع شده، متعلق به قرت ششم میلادی است و بخشهای زیادی از آن هنوز پا برجا مانده است.