۶۰ جاذبه گردشگری گیلان با عکس و آدرس دقیق

مهمترین رودخانههایی که به این تالاب میریزد ماسوله رودخان، قلعه رودخان مجله خبری kojaseir و پسیخان است. را نیز خواهید داشت چشمانداز زیبای رودخانه بزرگ سفیدرود در پایین دره و قله درفک از جنگل نقلهبر تماشایی است. در حاشیه آبشار هم جنگلی بکر و زیبا، با انبوهی از درختان میوه واقع شده که ۹ ماه از سال سر سبز است. آدرس این پارک جنگلی گیلان، آستانه اشرفیه روستای صفرابسته است. این موزه به عنوان یکی از جاهای دیدنی گیلان در زمینی به مساحت حدود ۲۶۰۰ هکتار در پارک جنگلی سراوان، واقع در کیلومتر ۱۸ بزرگراه خلیج فارس (جاده رشت – تهران) ساخته شده است. ساخت این بنا به دست مهندسان ایرانی در سال ۱۳۰۸ در شهرستان بندر انزلی آغاز شد و پس از دو سال به پایان رسید. پس از آن ۳۸ سال بعد «رضا کیا» پسر سید علی کیا را در کنار پدرش دفن کردند و چون در همان روز «سید رضی کیا» پادشاه گیلان رحلت کرده بود وی را در همان حجره دفن کردند. بنای ساختمان «حافظیه انزلی» در سال ۱۳۱۱ شمسی به سفارش شهرداری انزلی در بین درختان سرسبز و زیبا و با چشماندازی به بلوار انزلی و بندرگاه در محوطه حیاط ساختمان شهرداری توسط مهندسان آلمانی ساخته شد. منطقهی آبشار دودوزن در ناحیه کوهستانی «سیاهمزگی» واقع شده و در بین پوشش جنگلی انبوه، چشمهسارها، رودخانه پر آب و خروشان مخفی شده که دارای آب و هوای خنک و فوقالعاده است.

از آن پس توسط شرکت «دوپلمایر اتریش» و بخش خصوصی شرکت احرار اداره میشود. بام لاهیجان به وسیله تله کابین احرار از بام سبز تا قله تاجخروس وصل شده است. حاجی بکنده دارای مکانهای اقامتی متعددی است که با قیمتهای مناسب در اختیار گردشگران است. بعد از همه اینها، کلبههای چوبی «خانوادههای لیساری» است که بهار و تابستان را در آن میگذرانند. ایوان بزرگی با شش ستون در ضلع شمالی بنا قرار گرفته، ستونهای آن به ارتفاع ۸۰ سانتیمتر کاشیکاری شده که کاشیهای استفاده شده در این بنا مربوط به دوره قاجاریه است. بهترین دیدنیهای گیلان به همراه عکس و آدرس و شرایط اقامت در آنها را در ادامه به شما معرفی میکنیم. بهترین زمان برای سفر به مناطق ییلاقی دشت النزه فصل تابستان است. دریاچه از طریق کیلومتر ۲ جاده لنگرود به رامسر، فرعی روستای کومله قابل دسترسی است. قطعا دیدن طبیعت هر کسی را به وجد میآورد. منطقه پیرامون آبشار پوشیده از درختان توسکا است که سایبانهایی طبیعی را همراه محیطی آرام، جذاب و خوش آب وهوا به منطور میزبانی از گردشگران محیا کرده است که سالانه هزاران گردشگر از آن بهره مند میشوند.

این تالاب در فاصله حدودی ۲۳ کیلومتری مرکز استان قرار گرفته است و از ۴۰ رودخانه جاری در گیلان بیش از ۱۰ رودخانه کوچک و بزرگ در این شهرستان جریان دارد. مساحت این دریاچه به عنوان یکی از جاهای تفریحی گیلان ۱۵ هکتار است. منطقه دشت النزه ماسال به دلیل وجود طبیعت بکر و آب و هوای خنک و مطبوع، خاطرات و سفری هیجانانگیز را برای مسافران رقم میزند و وجود خانههای قدیمی چوبی نیز خود سبب زیبایی هرچه بیشتر این منطقه شده است. نسیم خنکی که همیشه قبل از آمدن آب چشمه میوزد از ویژگیهای جالبی است که مردم از آن یاد می کنند قبل از اینکه آب بالا بیاید دو نسیم خنک در فاصله چند دقیقه میوزد و به این ترتیب اهالی متوجه بالا آمدن آب میشوند. برای رسیدن به تالاب درویشان باید از پل رودخانهای در ۵ کیلومتری روستای سیاهدرویشان عبور کنید و سپس با قایق به تالاب بروید. از جمله پرندگان این باغ میتوان به طاووس، قرقاول، طوطی، مرغهای تزیینی، سرسفید کاکلی، امپراتور، بلدرچین، کبک، بلبل، قناری، مینای سخنگو و مرغ عشق اشاره کرد. از محصولات عمده آن میتوان به فندق،گل گاو زبان، نان محلی، گردو و میوههای محلی مجله خبری kojaseir اشاره کرد.

به خصوص وجود سواحل همجوار از جمله جفرود و منطقه آزاد انزلی بر ارزشهای این منطقه ساحلی رشت میافزاید و آن را به یکی از جاذبههای گردشگری گیلان تبدیل کرده است. این سازه عظیم همان «قلعه رودخان» یا به قول محلیها «قلعه روخون» است که نام پر آوازه و شهرتش را به عنوان یکی از زیباترین و هیجانانگیزترین جاذبههای گردشگری گیلان زیاد به گوشتان خورده است. قلعهرودخان، قلعه مستحکمی است که نمونهای از معماری هوشمندانه و استراتژیک را از گذشتههای دور به نمایش گذاشته و نمونه بینقصی از دژهای نظامی گذشته است جالب است بدانید که این قلعه مستحکم از تخریب دوران حمله اعراب به ایران جان سالم به در برده و با توجه به موقعیت مکانی فوق العاده و استراتژیکی که داشته، در دورههای مختلف محل فرمانروایی حاکمان گیلان بوده است. در مسیر صعود به آبشار لاتون به روستای قدیمی «آسیو شوان» میرسیم که تقریباً خالی از سکنه است. زبانزد خاص و عام است و سالانه چندین هزار نفر مسافر از شهرک ماسوله و مناظر زیبا و طبیعی آن دیدن میکنند.