۲ میلیون گردشگر امسال در خراسان جنوبی اقامت کردند

وی بیان کرد: یک میلیون و ۹۷۸ هزار و ۶۵۴ گردشگر امسال در ۱۹۱ مورد از تاسیسات گردشگری خراسان جنوبی حضور یافته و گردشگران در این مدت بیشتر در شهرستان‌های طبس، فردوس و بیرجند اقامت داشته‌اند.

شاهوردی همچنین گفت: به‌مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری (پنجم تا یازدهم مهر)، پویش “یک کلاس یک تور” با همکاری وزارت آموزش و پرورش و برای آشنایی دانش‌آموزان مقطع متوسطه با مشاغل گردشگری در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی گفت: عمده گردشگران خارجی از کشورهای اروپایی مانند انگلیس، ایتالیا، فرانسه، سوئد و سوئیس به خراسان جنوبی آمدند.

وی اظهار داشت:‌ دانش‌آموزان یک کلاس از مقطع متوسطه از هتل‌ها و تاسیسات گردشگری بازدید می‌کنند و با بخش‌های مختلف خدمات‌رسانی صنعت گردشگری آشنا می‌شوند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی افزود: یکی از موثرترین دستگاه‌ها در فرهنگ‌سازی و نهادینه شدن فرهنگ گردشگری، آموزش و پرورش است که می‌تواند در راستای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی استان به نسل آینده نقش ویژه و تاثیرگذار داشته باشد.

وی افزود: گردشگران از کشورهای آسیایی نیز از جمله افغانستان، پاکستان و چین، خراسان جنوبی را به عنوان مقصد سفر در این مدت انتخاب کرده‌اند.

بیش از ۲ هزار اثر تاریخی در خراسان جنوبی شناسایی شده که از این تعداد ۹۸۲ اثر ثبت ملی است و این استان چهار اثر ثبت جهانی شامل باغ و عمارت اکبریه بیرجند، بیابان لوت، قنات بلده فردوس و توبافی روستای خراشاد را دارد.منبع

به‌ گزارش روز شنبه ایرنا از روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی، هادی شاهوردی افزود: حضور این تعداد گردشگر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار برابر شده است.