۲۰ جاذبه گردشگری در آسیا

این جزایر سنگ آهکی زیبایی خیرهکنندهای دارند. این سازهی عظیم از سنگ و سایر مواد تشکیل شده و از شرق تا غرب مرزهای شمالی چین کشیده شده است. این بنا در سالهای ۱۶۳۲ تا ۱۶۵۳ ساخته شده است. این میراث جهانی یونسکو در ویتنام واقع شده و مجموعهای از ۲۰۰۰ جزیرهی کوچک را در بر میگیرد که مساحتی در حدود ۱۵۵۳ کیلومتر مربع را میپوشاند. گفته میشود که این مزارع ۲۰۰۰ سال قدمت دارند و پیشینیان با دست خود آنها را ایجاد کردهاند؛ مزارعی که تقریبا ۵۰۰۰ پا از سطح دریا فاصله دارند و برای کشت برنج و سبزیجات استفاده میشوند. این پاگودا ( گونهای برج با بامهای چند لایه) بر فراز تپهی Singuttara در میانمار واقع شده است. پیچ و تاب خوردن درختان بلند در باد و عبور اشعههای خورشید از میان آنها، مناظری فراموشنشدنی را به تصویر میکشند. این قاره ۳۰ درصد از سطح کرهی زمین و بیشترین خط ساحلی به طول ۶۲۸۰۰ کیلومتر را در بر میگیرد.

در گذشته این میدان در تمام طول سال وجود داشت اما امروزه، پس از ماه سپتامبر ناپدید میشود. این مکان بهدلیل میدان یخ (Ice field) ضخیم آن شناختهشده است. این دیوار که بهمنظور حفاظت از امپراتوری در برابر حملات احتمالی چادرنشینان، بنا شده ، بزرگترین دیوار دنیا است ولی متاسفانه بخشهای زیادی از آن تخریب شده و در حال حاضر در دسترس نیست. هنگام قایقسواری میتوانید از دیدن بازتاب تصویر کوههای اطراف در آبهای دریاچه لذت ببرید. کمی دورتر، میتوانید از دیدن موزههای متعدد، بازارهای سنتی، فروشگاههای صنایع دستی، مزارع کرم ابریشم و شالیزارها لذت ببرید و غرق در فرهنگ و آدابورسوم مردم کامبوج شوید. هر کشور، ایالت و شهر، فرهنگ و زیباییهای خاص خود را دارد. این مکان به خاطر در اختیار داشتن سواحل زیبا، معابد، غارها و فرهنگ منحصربهفردش، شهرت دارد. ۲۶۰۰ سال از عمر این بنا میگذرد در نتیجه Shwedagon قدیمیترین پاگودا است؛ البته هنوز اختلاف نظرهایی دربارهی این تاریخ وجود دارد. Banaue نام شهر کوچکی در فیلیپین است که به خاطر مزارع پلکانی کشت برنج، شهرت دارد.

در این مقاله با ۲۰ جاذبهی گردشگری دیدنی در این قارهی پهناور جهان آشنا میشویم. این صومعه که با نام پارو تاکشانگ (Paro Taktsang) نیز شناخته میشود، در کنارهی صخرهای بر بالای درهی پارو (Paro) در کشور بوتان قرار دارد. او که میپنداشته ظاهر روستا به کمی رنگ و طراوت نیاز دارد این کار را شروع کرده و توانسته آن را با موفقیت و بهتنهایی به انجام برساند. نکتهی جالب دربارهی این بنا این است که تماماً با صفحات طلا و جواهرات گوناگون پوشیده شده که بازتاب نور در آنها زیبایی خاصی به آن میبخشد. قارهی آسیا بهدلیل داشتن وسعت و جمعیت زیاد، گنجینههای پنهانی از زیبایی را در خود جای دادهاست. از میان ۱۰ ساختمان بلند جهان، ۹ نمونهی آن در آسیا قرار دارند؛ اولین ساختمان برج خلیفه در دبی و دومین مورد، برج شانگهای. این جنگل در حومهی کیوتوی ژاپن قرار دارد. این دریاچهی آب شیرین، دومین دریاچهی بزرگ نپال است که بهدلیل قرار گرفتن در محلی دنج و آرام به یکی از جاذبههای گردشگری محبوب، تبدیل شده است.

این صخرههای زیبا یکی از دیدنیترین جاذبههای گردشگری در چین هستند. این جزیرهی زیبای اندونزی، یکی از مقاصد موردعلاقهی گردشگران است. این روستا یکی از جاذبههای دیدنی تایوان است چراکه بیشتر به رویا شباهت دارد. این شهر زیبا، جاذبههای گردشگری متعدد و زیبایی دارد که شناختهشدهترین آنها، معبد انگکور وات (Angkor Wat) است. این روستا که در شهر تایچونگ (Taichung) تایوان واقع شده، بیشتر به نقاشیهای کودکان شباهت دارد. این دره در کوههای Gurvan Saikhan واقع شده و با نامهای “درهی کرکسها” و “درهی عقابها” نیز شناخته میشود. میتوانید با قدم زدن در میان این مزارع از دیدن مناظر اطراف و جنگلهای بامبو لذت ببرید. از آن جا که این صومعهی مقدس، در ارتفاع سه هزار پایی درهی پارو واقع شده، میتوانید مناظر زیبای اطراف آن را تصور کنید. مرتفعترین و پستترین نقاط کرهی زمین در آسیا واقع هستند؛ کوه اورست با ۸۸۴۸ متر ارتفاع و دریای مرده با ارتفاع ۳۹۵ متر پایینتر از سطح دریا. دیوارهای این شهر با رنگهای زیبایی توسط مرد سالخوردهای به نام Huang Yung-Fu نقاشی شده است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری kojaseir.