۱۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات تبصره ۱۸ به وزارت میراث فرهنگی اختصاص یافت

تسهیلات تبصره ۱۸ از جمله مهمترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در استان هاست.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سعید اوحدی روز یکشنبه در جلسه بررسی ظرفیت ها وقابلیت های گردشگری غرب مازندران در دانشگاه آزاد واحد تنکابن افزود: مازندران و بویژه غرب استان از طرفیت های عظیمی در حوزه گردشگری برخوردار است که برخی از استان ها در حسرت داشتن آن هستند.
وی اظهارداشت: دستیابی به اهداف توسعه با پشتوانه علمی امکان پذیر است و باید در حوزه گردشگری نیز این اتفاق بیفتد.
اوحدی با تاکید بر اینکه باید جاذبه سرمایه گذاری برای فعالان این عرصه فراهم شود، خاطرنشان کرد: غرب مازندران به لحاظ ساختاری از امکانات خوبی برخوردار است و باید زمینه تقویت آنها فراهم شود.
به گفته اوحدی در کشورهای همسایه سرمایه گذاران زیادی هستند که حاضرند در ایران سرمایه گذاری کنند و باید از این فرصت نهایت استفاده را کرد.
وی یادآور شد : باید به داشته هایمان افتخار کنیم و از این فرصت در جهت رونق اقتصادی و توسعه پایدار منطقه استفاده نماییم.

شهرستان غرب مازندران ۲ فرودگاه دارد.



منبع

 نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ در مناطق برخوردار ۱۴ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۲ درصد لحاظ شده است، بانک های عامل در خصوص پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ ، پست بانک، توسعه تعاون، ملی و آینده هستند

در زمان حاضر این منطقه در هر هفته پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

شهرستان های نور، نوشهر ، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن، رامسر با افزون بر یک میلیون نفر جمعیت در غرب مازندران واقع شده است، این منطقه به خاطر برخورداری از موقعیت خاص جنگلی ، کوهستانی و ساحلی یکی از مناطق ویژه گردشگری ایران و جهان محسوب می شود.