گلستان قطب زیورآلات کشور می شودایسنا/گلستان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشتره به ظرفیت های بزرگ استان گلستان در حوزه زیورآلات، گفت: َگلستان می تواند به قطب زیورآلات کشور تبدیل شود.

مریم جلالی شامگاه سه شنبه ۲۱ تیرماه در حاشیه بازدید از بازارچه صنایع دستی استان‌گلستان‌ در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه با اشاره به اینکه استان گلستان سرشار از هنرمندان خبره در حوزه صنایع دستی است، اظهار کرد: نام و آوازه صنایع دستی استان گلستان در سطح کشور همواره مطرح بوده است.

وی با بیان اینکه شهرستان آق قلا یکی از شهرستانهای دارای پتانسیل برای رشد و توسعه صنایع دستی است، افزود: بازارچه صنایع دستی در این شهر باید به بازارچه اصلی و محوری استان تبدیل شود.

معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با تاکید بر اینکه استان گلستان می تواند قطب زیورآلات کشور شود، خاطرنشان کرد: توصیه ما بهره مندی از توان و دانش نخبگان و دانشگاهیان بومی و استفاده از نوجوانان با هدف کادرسازی است.

جلالی بر ضرورت حمایت مسئولان استان از توسعه صنایع دستی و هنرهای سنتی تاکید کرد و گفت: توسعه صنایع دستی قطعا می تواند به افزایش تولید ثروت و توسعه گردشگری در استان نیز منجر شود.

وی ابراز امیدواری کرد در دوره جدید مدیریت در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد اهمیت بخشی بیشتر به حوزه صنایع دستی باشیم، ادامه داد: امروزه دنیا به صنایع دستی به عنوان یک هنر پیش رو و صنعت مترقی نگاه می کند و از آن برای توسعه و پیشبرد منافع کشورهایشان بهره می برند.

انتهای پیام منبع