گردشگری حال کشور را خوب می کند

عزت الله ضرغامی در گفت وگو با ایسنا در حاشیه سفر به استان گیلان، با اشاره به ظرفیت های بالای گردشگری در کشور و استان گیلان، اظهار کرد: اگر گردشگری در کشور ما براساس مزیت های نسبی پا بگیرد، می تواند جایگزین بسیاری از منابع درآمدی باشد.

وی با بیان اینکه استان گیلان به دلایل مختلف از جمله آب و هوا می تواند مکمل حوزه های درمان و سلامت باشد، خاطرنشان کرد: ظرفیت های گردشگری گیلان به ویژه در بخش جنگل و دریا و کوه و… می تواند گردشگری سلامت را تقویت کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه دولت سیزدهم به دنبال تقویت زیرساخت های گردشگری است، تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم برای رفع موانع گردشگری انجام گرفته و قطعا اگر حال گردشگری کشور خوب شود حال دیگر بخش ها نیز خوب می شود.

انتهای پیاممنبع

ضرغامی یکی از بخش های مهم گردشگری را گردشگری سلامت دانست و بیان کرد: در کشور ما زمینه های خوبی برای گردشگری سلامت وجود دارد.

ایسنا/گیلان وزیر میراث با بیان اینکه دولت سیزدهم به دنبال تقویت زیرساخت های گردشگری است، تصریح کرد: قطعا اگر حال گردشگری کشور خوب شود حال دیگر بخش ها نیز خوب می شود.

وی در ادامه بخش عمده موانع گردشگری کشور را تاریخی دانست و افزود: متاسفانه در بسیاری از بخش های گردشگری به ویژه زیرساخت ها دچار عقب ماندگی هستیم.