کمبودهای شدید استان مرکزی در حوزه تفریح و نشاط، محسوس است

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: این استان در حوزه گردشگری تاریخی و طبیعی و… ظرفیت های خوبی دارد ولی کمبودهای شدیدی در حوزه تفریح و نشاط در جای‌جای استان محسوس است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در این سفر بازدیدهایی از شهرهای دلیجان، نراق، شهرستان محلات، نیم‌ور و  شهرستان خمین در روز گذشته و اراک و امامزاده سید احمد(ع) هزاوه در روز جاری انجام شده و در  ادامه به شهرستان تفرش سفر خواهیم کرد.

مخلص الائمه ادامه داد: موزه در حال ساخت اراک و منطقه گردشگری گردو در اراک نیز بازدید شد و تقریبا بخش عمده ای از استان مرور و تصمیمات خوبی در حوزه گردشگری استان اتخاذ شد.

وی با اشاره به مسائل مربوط به حوزه های میراث فرهنگی گفت: هماهنگی های مورد نیاز بین حوزه میراث فرهنگی و اوقاف انجام و دستوراتی صادر شد و وزیر از نزدیک در شرایط مربوط به اختلافات بین دستگاه های متعدد متولی گردشگری و میراث قرار گرفت، بر این اساس امیدواریم این سفر ظرفیت پربرکتی برای استان مرکزی داشته باشد.

وی ادامه داد: امیدواریم برخی مسائلی که به گره های قدیمی تبدیل شده با استفاده از طرفیت استانی برطرف شود، واقعیت این است که بسیاری از این مشکلات قدیمی هستند و رفع آنها نیازمند تصمیماتی در سطح ملی است.

وی افزود: در سفر هیئت دولت به استان مرکزی منابعی برای حوزه مرمت آثار تاریخی مصوب شد اما مسلما این ارقام کفایت نمی کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: این استان در حوزه گردشگری تاریخی و طبیعی و… ظرفیت های خوبی دارد ولی کمبودهای شدیدی در حوزه تفریح و نشاط در جای‌جای استان محسوس است. مواردی نیز در دیدار چهره به چهره با مردم گفت و گو شد و باید یک کار با شتاب در این حوزه توسط شهرداری ها و مجموعه حوزه گردشگری انجام شود.

انتهای پیاممنبع

وی افزود: در این بازدید فشرده ۲ روزه، وزیر در اولین سفر خود به استان مرکزی وقت نسبتا مفصلی را به استان اختصاص داد.

فرزاد مخلص الائمه ۱۱ آذر در حاشیه بازدید از امامزاده سیداحمد(ع) هزاره در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۰ و ۱۱ اذرماه ۱۴۰۱ میزبان وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کشور هستیم و برنامه مفصل و فشرده ای را بابت مرور ظرفیت ها و فرصت ها  و بررسی مشکلات و چالش ها و مسائل حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اجرا شد.