کشف شمشیر ۲ متری در گور

این شمشیر و سپر در لایه‌ای از گِل کشف شدند که یک تابوت چوبی پنج متری را پوشانده بود. باستان‌شناسان هنوز این تابوت چوبی را باز نکرده‌اند، اما معتقدند بقایای داخل آن دست‌نخورده باقی مانده‌ است؛ چراکه شواهدی از حضور سارقان در این مکان وجود ندارد.

انتهای پیاممنبع

کشف شمشیر ۲ متری در گور

قدمت این تپه به قرن چهارم و پنجم میلادی و به «عصر کوفون» ‌ (۳۰۰ تا ۵۳۸ میلادی) بازمی‌گردد.

به طور معمول، آینه‌های برنزی که در محوطه‌های باستان‌شناسی ژاپن کشف می‌شوند به شکل گرد ساخته شده‌اند. با این حال، آینه‌ای که در این تپه کشف شده است به شکل سپر است و ۶۴ سانتی‌متر ارتفاع و ۳۱ سانتی‌متر عرض دارد. در پشت آینه برآمدگی‌هایی با دو الگوی دایره‌ای شکل ایجاد شده است که با الگوهای روی آینه‌های دوره کوفون یکسان است.

این تپه ۸۶ متر قطر و ۱۰ متر ارتفاع دارد و کاوش‌های باستان‌شناسی قبل در این مکان به کشف ابزار کشاورزی، اشیاء برنز و مسی و چندین آینه پر نقش و نگار منجر شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز، ‌ باستان‌شناسان با کاوش در یکی از تپه‌های خاکسپاری باستانی ژاپن، یک آینه برنزی عظیم‌الجثه شبیه سپر و یک شمشمیر آهنین ۲.۴ متری کشف کردند. این شمشیر بزرگترین شمشیری است که تاکنون در این کشور کشف شده است.

در جریان پروژه اخیر باستان‌شناسی در این تپه نیز این شمشیر و آینه عظیم کشف شدند.

باستان‌شناسان هنگام کاوشِ یک تپه خاکسپاری باستانی واقع در ژاپن، شمشمیر آهنین عظیم الجثه‌ای را کشف کردند.

این شمشیر که حدود ۲.۳ متر طول دارد دارای تیغه‌ای کمی خمیده و شبیه به مار است که نمونه بارز شمشیر مربوط به پرستش خدای مار است. این شمشیر، بزرگترین شمشیر سالمی است که تاکنون در ژاپن کشف شده است. کارشناسان معتقدند که کاربرد آیینی برای رفع «شر» داشته است.