کشف سکه‌های تاریخی در ورامین

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ورامین در پایان ضمن تقدیر از توجه، همراهی و پیگیری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان گفت: با دستگیری متهم و تشکیل پرونده قضائی، هم‌اکنون این موضوع از طریق مرجع قضائی درحال رسیدگی است.

وی ادامه داد: در این خصوص صورتجلسه‌ای تنظیم شد و اشیای مکشوفه مورد بازدید کارشناسان اداره‌ کل میراث‌فرهنگی استان تهران قرار گرفت و تعدادی از این اشیا، تاریخی تشخیص داده شد.

انتهای پیاممنبع

وی افزود: در پی تماس نیروی انتظامی مبنی بر کشف تعدادی اشیای تاریخی در شهر ورامین، این موضوع از طریق یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان ورامین در دستور کار قرار گرفت.

تاجیک تصریح کرد: این اشیا شامل ۴۴ سکه تاریخی به همراه تعدادی سنگ قبر تاریخی، کتیبه آجری، ظرف سفالی، نسخه های خطی و … است که پس از صورتجلسه تحویل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شد.

ایسنا/تهران رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان ورامین از کشف و ضبط ده ها اشیای تاریخی، فلزی، سنگی، آجری، سفالی، کاغذی و … هنگام بازرسی از یک منزل در ورامین خبر داد.

محمدرضا تاجیک شامگاه یکشنبه ۲۲ آبان ماه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این اشیا شامل ۴۴ سکه تاریخی به همراه تعدادی سنگ قبر تاریخی، کتیبه آجری، ظرف سفالی، نسخه های خطی و … بوده که پس از صورتجلسه، تحویل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شد.