کشف سنگ باستانی حجاری‌ شده در شهرستان سراب

سرهنگ کاظم داداشی، سه‌شنبه 8 آذرماه، در جمع خبرنگاران، افزود: به دنبال گزارش واصله از روستای سهزاب از توابع شهرستان سراب مبنی بر کشف سنگ حجاری‌ شده در حین عملیات عمرانی، اقدامات لازم در دستور کار نیروهای یگان حفاظت و کارشناس میراث‌ فرهنگی استان قرار گرفت.

انتهای پیاممنبع ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی از کشف سنگ حجاری‌ شده حین عملیات عمرانی در روستای سهزاب شهرستان سراب خبر داد.

وی ادامه داد: طی این عملیات محل مورد نظر و سنگ حجاری‌شده مورد بررسی قرار گرفت و سنگ مزبور با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردگشری آذربایجان شرقی و دستور دادستان شهرستان سراب، برای نگهداری در محل روستا و با لحاظ شرایط مناسب به دهیاری و شورای روستا تحویل داده شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، داداشی با اشاره به اینکه شناسایی دوره تاریخی این اثر در دست بررسی است، یادآور شد: هم‌ استانی‌ها می‌ توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا کشف آثار در حوزه میراث‌فرهنگی، موضوع را با تماس شماره ۰۹۶۶۲ مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کشور اطلاع دهند.