کشف تنقلات رومی‌ها در یک تماشاخانه معروف

«آلفونسیا روسو»، ‌ مدیر پارک باستان‌شناسی «کولوسئوم» بیان کرد: اکتشافات جدید اطلاعات ما درباره تجربیات و عادت‌های کسانی ارائه می‌کند که چنیدن ساعت وقت برای تماشای اجراها در این مکان‌ سپری می‌کردند.

کاوشگران همچنین با بررسی این تماشاخانه سنگیِ دوهزار ساله موفق شدند هسته‌ میوه‌هایی همچون، ‌انگور، ‌انجیر و خربزه و همچنین بقایای زیتون و مغزیجات را کشف کنند که گمان می‌رود تنقلاتی باشند که تماشاگران رومی در این مکان مصرف می‌کردند.

کاوش اخیر محققان در این مکان، علاوه‌بر این استخوان‌ها، به کشف بیش از ۵۰ سکه برنزی متعلق به اواخر دوران رومی و همچنین یک سکه نقره متعلق به سال ۱۷۰ میلادی منتهی شد. محققان معتقدند: این سکه نقره باستانی برای گرامی‌داشت حکومت ۱۰ساله «مارکوس آئورلیوس» ـ امپراتور روم ـ ضرب شده است.

کاوش جدید باستان‌شناسان در این مکان در ماه ژانویه ۲۰۲۲ آغاز شد و اطلاعات جدیدی را درباره سال‌های پایانی فعالیت این مکان و پیش از آن‌که در حوالی سال ۵۲۳ میلادی به متروکه تبدیل شود، ارائه می‌کند.

باستان‌شناشناسان بقایای تنقلات رومیان باستان را در «کولوسئوم» ‌ کشف کردند.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ‌ کاوش یک‌ساله باستان‌شناسان در سیستم زهکشی زیر «کولوسئوم» ـ تماشاخانه باستانی واقع در رم ـ به کشف بقایای استخوان‌های خرس‌ها و گربه‌سانان بزرگی منجر شده است که احتمالا در مبارزه یا به عنوان صید، در مسابقات شکار این تماشاخانه رومی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.