کشف بقایایی از آنگلوساکسون‌ها – ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، باستان‌شناسان با کاوش در شرق انگلستان به بقایای تالار مجللی دست یافتند که حدود یک‌هزار و ۴۰۰ سال پیش محل برگزاری جشن جنگجویان و افراد سلطنتی آنگلوساکسون بوده است.

با توجه به شواهد باقی مانده می‌توان نتیجه گرفت سالن بزرگی که در این مکان بنا شده با استفاده از الوار ساخته شده بود. به نظر می‌رسد در مجموع حدود ۱۰ سالن در این مکان برای پادشاه و مهمانانش وجود داشته است، اما در جریان کاوش اخیر فقط بقایای بزرگترین سالن این مکان کشف شده است.

انتهای پیاممنبع

 کشف بقایایی از آنگلوساکسون

بقایای این سالن سلطنتی در نزدیکی روستایی واقع در شهرستان «سافک» که در ۱۰۰ کیلومتری لندن واقع است، کشف شده است و فقط چند کیلومتر با دو کشتی آنگلوساکسون مشهور که دفن شده‌ بودند، فاصله دارد.

باستان‌شناسان اکنون مشغول کاوش در محوطه‌ای هستند که شش هکتار را در برمی‌گیرد و جزو املاک سلطنتی آن زمان محسوب می‌شود.

باستان‌شناسان معتقدند این سکونتگاه سلطنتی واقع در نزدیکی «سافک» هر بار به مدت چند ماه مورد استفاده شاه و جنگجویانش قرار می‌گرفت و پس از پایان منابع غذایی، این گروه به سکونتگاه دیگری در قلمروشان نقل مکان می‌کردند.

باستان‌شناسان از سال ۲۰۰۸ مشغول کاوش در این منطقه روستایی بوده‌اند. بقایای اولیه این تالار نخستین‌بار به کمک تصویربرداری هوایی در سال ۲۰۱۵ مشخص شد، اما در تابستان اخیر باستان‌شناسان توانستند بقایای به جای مانده از ظروف شیشه‌ای و سفالین، جواهرات لباس، لوازم شخصی همچون سنجاق مسی، چاقوی آهنین و بقایای به جای مانده از تدارکات برای مهمانی‌ها را کشف کنند. با توجه به تمامی بقایای به جای مانده در این مکان می‌توان نتیجه گرفت، حجم بسیار زیادی گوشت در مراسم‌های مجلل مورد استفاده قرار می‌گرفته، این در حالی است که در آن زمان آنگلوساکسون‌ها بیشتر از سبزیجات استفاده می‌کردند.

باستان‌شناسان معتقدند هر دو این کشتی‌ها در حقیقت اجساد دو حمکرانی را در برگرفته بودند که در فاصله سال‌های ۵۷۰ تا ۷۲۰ میلادی در این مکان حکومت می‌کردند.

باستان‌شناسان بقایای تالار مجللی را در انگلستان کشف کردند که زمانی محل برگزاری مراسم جشن پادشاهان و افراد سلطنتی آنگلوساکسون بود.