کشف آشپزخانه قرون‌ وسطایی سالم

باتوجه به این که نشانه‌هایی از آتش‌سوزی روی دیوار این خانه وجود دارد، ‌ گمان می‌رود ساکنان این خانه ناچار شدند به دلیل آتش‌سوزی از خانه فرار کنند و بسیاری از لوازم ارزشمندشان را رها کنند.

کشف آشپزخانه قرون‌ وسطایی سالم

باستان‌شناسان آشپزخانه‌ای را در جمهوری چک کشف کرده‌اند که به قرون وسطی تعلق دارد و بسیار سالم باقی مانده است.

این خانه چوبی نیز در نزدیکی دیوارهای تاریخی شهر «نُوی یْیچین» (Nový Jičín) کشف شد. گمان می‌رود کسانی که در این موقعیت مکانی زندگی می‌کرده‌اند جزو اشراف‌زادگان بوده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز، باستان‌شناسانی که در جمهوری چک مشغول کاوش بودند به یک اکتشاف غیرمعمول و هیجان‌انگیز دست‌ یافته‌اند که قدمت آن به قرن‌ها قبل بازمی‌گردد.

گروهی از باستان‌شناسان که در یک خانه قرون وسطایی واقع در استان «موراوی ـ سیلزی» مشغول حفاری بودند، به آشپزخانه‌ای دست‌یافتند که در کمال تعجب سالم باقی مانده و در بخش‌های زیرین ویرانه‌های به جای مانده از این خانه مخفی شده بود.

کشف آشپزخانه قرون‌ وسطایی سالم

آشپزخانه این خانه درحالی کشف شد که درون آن اجاق آجری قرار داشت. باستان‌شناسان همچنین چندین ظرف سالم سرامیکی را در این آشپزخانه کشف کردند که هنوز درپوش به آن‌ها متصل بود. از جمله دیگر آثار تاریخی که کشف شده است به یک قاشق آشپزی چوبی می‌توان اشاره کرد.

بر اساس برآوردهای اولیه باستان‌شناسان، گمان می‌رود این آشپزخانه در اوایل قرن پانزدهم میلادی ساخته شده باشد. باستان‌شناسان این اتاق ۶۰۰ ساله را از داخل یک خانه چوبی دفن شده از دل خاک بیرون درآوردند.

انتهای پیاممنبع