کشت و صنعت لرستان تحقق بی‌نظیر گردشگری کشاورزی در ایران استایسنا/لرستان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، کشت و صنعت لرستان را تحقق بی‌نظیر گردشگری کشاورزی در ایران دانست.

سعید اوحدی در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا در خرم‌آباد که دهم آذرماه صورت گرفت، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از اتفاقات بزرگ رخ داده در حوزه گردشگری لرستان وجود همین مجموعه کشت و صنعت و گردشگری با ساختاری کاملاً حرفه‌ای، علمی و بی‌نظیر در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه وجود سافاری پارک بزرگ در این مجموعه با تلفیقی از طبیعت و حیات‌وحش به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری نوین در دنیا محسوب می‌شود افزود: ترکیب کاملاً حرفه‌ای و تخصصی در مجموعه کشت‌ و صنعت لرستان، تحقق بی‌نظیر گردشگری کشاورزی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: وجود ۵۰ هکتار گلخانه‌های مبتنی بر جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، تولیدات دامپروری و کشاورزی و همچنین صادرات ۱۰۰ درصدی محصولات کشت و صنعت لرستان به کشورهای همسایه و اروپایی در کنار سافاری پارک بزرگ این مجموعه با امکانات تفریحی و گردشگری، نمایانگر تحقق بی‌نظیر آگروتوریسم در استان است.

اوحدی در خصوص گردش‌پذیر بودن مجتمع بزرگ گردشگری کشت و صنعت و گردشگری لرستان افزود: در این مجموعه سوئیت‌های بسیار خوبی با سازه‌های سبک طراحی شده به‌نحوی‌که تلفیقی از سازه‌های سنتی و پیشرفته با طراحی نوین در کنار محصولات ارگانیک و با کیفیت گلخانه‌ای و باغی و گیاهان دارویی، محیطی دلپذیر را برای گردشگران و مسافران فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم از محل تبصره ۱۸ با توجه به برنامه‌ها و حمایت‌های دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی، امسال بالاترین میزان افزایش تسهیلات تبصره ۲۸ به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعلق گیرد که به موجب آن شاهد تسریع رونق گردشگری در مجموعه زیبا و کامل کشت و صنعت لرستان باشیم.

انتهای پیاممنبع