کاربری کاخ ناصری شهرستانک تغییر نمی‌کند

ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: استان البرز دارای اماکن تاریخی و گردشگری فراوانی است که باید در راستای مرمت و احیای آنها اقدام شود چراکه از این طریق صنعت گردشگری استان پویا و درآمدزا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی در جلسه بررسی موضوعات روستای تاریخی و گردشگری شهرستانک که روز یکشنبه هشتم آبان در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، افزود: بسیاری از کشورهای دنیا با ایجاد بناهای مصنوعی تاریخی و طبیعی به دنبال جذب گردشگران هستند و از این طریق نیز گردشگران را از سراسر دنیا جذب می کنند.

وی افزود: کاخ ناصری در روستای شهرستانک نیز از جمله این موارد است که با قدمتی بیش از ۲۰۰ سال توسط بخش خصوصی در حال مرمت و بازسازی است.

عبداللهی گفت: جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های مردمی در جهت حفظ و احیای بافت های تاریخی استان، ضرورت دارد؛ همچنین باید بسترهای حمایت از سرمایه گذاران را فراهم کنیم.

استاندار البرز گفت: کاربری این کاخ تغییر نمی کند و با ماهیت اصلی خود پذیرای گردشگران خواهد بود.

وی افزود: جاده دسترسی به این روستا و ارائه خدماتی همچون گاز و تقویت برق و سایز زیرساخت ها در دستور کار قرار گرفته و بزودی اجرایی می شود.منبع

وی ادامه داد: در کشور ما و به ویژه استان البرز اماکن و بناهای تاریخی و طبیعی فراوانی وجود دارد که به واقع قدمت چند صد ساله دارند.