چه کشورهایی بیشترین درآمد را از صنعت گردشگری کسب می کنند؟

غذای خوشمزه، پیشینهی فرهنگی زیبا، مردم خونگرم، فروشگاههای نوین، کافهها و هتلهای عالی از جمله دلایل موفقیت فرانسه در صنعت گردشگری است. عواملی مانند مناظر دیدنی، فرهنگ غنی، غذاهای خوشمزه، فضای دوستانه و سبک زندگی شهری در موفقیت صنعت گردشگری ایتالیا نقش مهمی ایفا میکنند. رویدادها و جشنوارههایی که همه ساله در این کشور برگزار میشود، بههمراه فرهنگ غنی مردمش، از دیگر عوامل موفقیت آن در صنعت گردشگری است. منابع طبیعی و نیز فرهنگ مردم این کشور بسیار غنی است؛ علاوه بر این، آمریکا کشوری مدرن محسوب میشود که انواع و اقسام امکانات گردشگری در آن موجود است. منابع ملی و فرهنگ فرانسه بسیار غنی است. زبان مردم چین بسیار علمی و پیچیده است که مانع از برقراری ارتباط صحیح گردشگران با آنان میشود، اما با این وجود، برخی از چینیها قادر به انگلیسی صحبت کردن هستند. برخی از این مکانها عبارت هستند از: کولوسئوم یا آمفیتئاتر معروف رم، کانال مرکزی شهر ونیز، برج کج پیزا، موزههای واتیکان، کلیسای بزرگ میلان و میدان سن مارکو.۴. البته این میزان در برخی از سالها به آسانی تا ۴۰٫۶ میلیارد دلار نیز میرسد.

جاذبههای گردشگری زیادی در ترکیه وجود دارد؛ به همین دلیل گردشگران بسیاری مایل هستند، از این کشور زیبا دیدن کنند. اغلب گردشگران بهمنظور گذران تعطیلات به این کشورها سفر میکنند. استرالیا کشور بسیار زیبایی است؛ به همین دلیل است که هر سال، گردشگران زیادی بهسمت خود جذب میکند. فرهنگ ترکیه، عامل دیگری است که گردشگران را برای آشنایی با آن، از سراسر دنیا به این کشور میکشاند. چندین عامل در موفقیت صنعت گردشگری تایلند و کسب درآمد بالای این کشور دخیل هستند. علاوه بر این، مکانهای دیدنی و جاذبههای فرهنگی این کشور، از دیگر عوامل موفقیت تایلند در صنعت گردشگری بوده است. بریتانیا علاوه بر گردشگری، محیط بسیار خوبی برای تجارت نیز محسوب میشود. همان طور که پیشتر اشاره کردیم، استرالیا کشور زیبایی است که خود موجب کسب درآمد بسیار بالای آن از صنعت گردشگری شده است. درآمد متوسط قارهی استرالیا از صنعت گردشگری، سالانه ۳۱٫۴ میلیارد دلار است. درآمد سالانهی اسپانیا از این بخش، برابر با ۶۰٫۴ میلیارد دلار است. بریتانیا هفتمین کشوری است که بیشترین درآمد را از زمینهی گردشگری کسب میکند. این کشور سالانه از این بخش، ۱۳۹٫۶ میلیارد دلار کسب میکند. ماکائو نهمین کشوری است که بیشترین درآمد را از صنعت گردشگری کسب میکند. بهطور متوسط، درآمد ترکیه از صنعت گردشگری سالانه ۲۷٫۷ میلیارد دلار است که رقم بسیار بالایی محسوب میشود.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری kojaseir.

درآمد این کشور از بخش گردشگری، سالانه ۴۳٫۹ میلیارد دلار است. درآمد این کشور از صنعت گردشگری، سالانه ۳۶٫۱۱۵ میلیارد دلار است. طبق برآوردهای انجام شده، درآمد این کشور از بخش گردشگری، سالانه ۵۱٫۷ میلیارد دلار است. استرالیا هشتمین کشور بزرگ جهان بهلحاظ کسب درآمد از صنعت گردشگری است. فرانسه یکی دیگر از کشورهای زیبایی است که درآمد بسیار بالایی از صنعت گردشگری به دست میآورد. این موضوع، استرالیا را به یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان نیز تبدیل کرده است.۷. فرهنگ این کشور، بر آداب و رسوم کشورهای منطقه تأثیر بسزایی داشته مجله خبری kojaseir است. درآمدی که از صنعت گردشگری عاید این کشورها میشود، تأثیر بسیار مثبتی بر شرایط اقتصادی و اجتماعی آنها میگذارد. علاوه بر این، مکانهای زیادی در ایتالیا وجود دارند که ارزش حداقل یک بار بازدید را دارند. یکی از عمده دلایل محبوبیت اسپانیا در میان گردشگران، سیاستها و قوانین ملایم آن است. یکی از مهمترین دلایلی که تایلند در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است، ارزان بودن هزینههای کلی این کشور است.۵. از مهمترین جاذبههای گردشگری چین میتوان به دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، لشکر سفالین، قصر پوتالا، ساحل خاکریز، کاخ تابستانی پکن، رودخانه غرب، معبد آسمان و بسیاری دیگر اشاره کرد. اگر امکانات فراوان چین را در نظر بگیریم، این کشور مکانی ارزانقیمت برای گردشگری محسوب میشود.۳.

اسپانیا دومین کشور بزرگ حاضر در فهرست ما است که درآمد بسیار کلانی از صنعت گردشگری به دست میآورد. چندین جاذبهی گردشگری مهم در چین وجود دارد که همواره گردشگران را بهسمت خود میکشاند. از سواحل زیبای ترکیه نیز نباید غافل شد، چراکه عامل مهمی در جذب گردشگران به سوی این کشور است.۹. علاوه بر این، فرانسه ۳۷ میراث جهانی دارد که در سازمان یونسکو به ثبت رسیدهاند.۲. علاوه بر این، تعداد زیادی هتل و رستوران معروف در این کشور وجود دارد که پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان است.۸. چین نیز در زمرهی کشورهایی قرار دارد که درآمد بالایی از صنعت گردشگری به دست میآورند. ایتالیا یکی دیگر از کشورهایی است که درآمد بسیار بالایی از صنعت گردشگری کسب میکند. درآمد این کشور از صنعت گردشگری، بهطور متوسط سالانه ۲۷٫۸ میلیارد دلار است.بهترین زمان برای سفر به ماکائو، بین شهریور تا آذر است؛ ماکائو طی این ماهها، شادترین و ایدئالترین ایام خود را سپری میکند. در واقع، درآمد تایلند از صنعت گردشگری، سالانه ۴۲٫۱ میلیارد دلار است.بهترین زمان برای رفتن به تایلند، بین ماههای آذر تا بهمن است، زیرا در این مدت آبوهوای تایلند معتدل بوده و بهراحتی میتوان به دور از آفتاب سوزان، به گشت و گذار در این کشور پرداخت.