پیکر ناصر تکمیل همایون در زادگاهش آرام گرفت

مراسم یادبود ناصر تکمیل همایون روز یکشنبه، ساعت ۱۰ صبح در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برپا خواهد شد. 

به گزارش ایسنا، پیکر این مورخ فقید که روز پنج‌شنبه، ۲۶ آبان ماه پس از وداع در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، از تهران راهی قزوین شد، امروز ـ ۲۷ آبان ماه ـ در بهشت حسینی این شهر به خاک سپرده شد. 

در این مراسم، همسر ناصر تکمیل همایون، فرزند او (نادر تکمیل همایون) و برخی از دوستان و همکاران این چهرۀ فقید از جمله حمید تنکابنی (رئیس پژوهشکده مطالعات اجتماعی) حضور داشتند. 

از این جامعه‌شناس و تاریخ‌نگار اخیراً اثری با عنوان «مصدق در دورۀ قاجار» منتشر شد. تکمیل‌همایون اثرِ دیگری به نام «ایران جان» از (انتشارات نگارستان اندیشه) را در آستانۀ رونمایی داشت. این اثر با مضمون «هویت ملی» به نگارش درآمد.

پیکر ناصر تکمیل همایون ـ جامعه‌شناس و تاریخ‌نگار ـ در قزوین به خاک سپرده شد.

انتهای پیاممنبع

پیکر ناصر تکمیل همایون در زادگاهش آرام گرفت

پیکر ناصر تکمیل همایون در زادگاهش آرام گرفت

از جمله آثار او به «تاریخ ایران در یک نگاه»،‌ «آموزش و پرورش در ایران»، «آبسکون، یا، جزیره آشوراده»، «سلطانیه»، «دانشگاه گندی‌شاپور»، «تاریخ اجتماعی و فرهنگی تهران: از آغاز تا دارالخلافه ناصری» «مشروطه‌خواهی ایرانیان (مجموعه مقالات)» و «جاده ابریشم» می‌توان اشاره کرد.

پیکر ناصر تکمیل همایون در زادگاهش آرام گرفت

ناصر تکمیل‌همایون متولد ۱۳۱۵ در قزوین بود. او دورۀ کارشناسی فلسفه و علوم تربیتی و کارشناسی‌ارشد علوم اجتماعی را در دانشگاه تهران گذراند و دورۀ دکترای تاریخ و دکترای جامعه‌شناسی را در دانشگاه پاریس به پایان برد.

او در روزهای اخیر در پی حمله قلبی در بیمارستان طالقانی تهران بستری شده بود و در روز ۲۵ آبان ماه درگذشت.