پل معلق مشگین شهر یک جاذبه تفریحی توریستی در استان اردبیل – شهرگردی

این پل که جزو ۱۰ سازه برتر معماری ایران در حوزه گردشگری است توسط مهندس گنجعلی بیگ و با الهام از پل «کاپیلانوی ونکوور» کانادا طراحی شده است. پل معلق مشگین شهر در سال ۱۳۹۴ در مجموعه گردشگری «خیاو تا گیردولی» یا «نور سبلان» و بالای رودخانه خیاوچایی مجله خبری kojaseir ساخته شده است. بله دقیقاً بهترین زمان، سفر به استان اردبیل در تابستان است. اگر به دنبال کاهش هزینههای سفر به اردبیل هستید، میتوانید در هتلهای دیگری با قیمت مناسبتر همچون هتل شورابیل، نادری و شیخ صفی اردبیل و هتل صحت یا پیمان در شهر زیبای سرعین اقامت کنید. عبور از این قسمت لذت و هیجان خاص خود را دارد، قدم زدن روی یک پل شیشهای به ارتفاع ۸۰ متر و تماشای چشمانداز زیبای دره از بالا بهاحتمال زیاد ضربان قلب و آدرنالین خون شما را افزایش خواهد داد. برای رفتن به پل معلق مشگین شهر ابتدا باید خود را به اردبیل برسانید و سپس به مشگین شهر و به آدرس زیر بروید.

پل معلق در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار ساخته شده و دارای امنیتی در سطح استاندارد جهانی است. اجاره ویلا در مشگین شهر از بهترین گزینههای اقامت در این سفر هیجانانگیز است و شما میتوانید بهراحتی از طریق وبسایتهای اجاره اقامتگاه مانند میهمان شو برای رزرو یک جای مناسب اقدام کنید. همچنین میتوانید از طریق سایتهای رزرو آنلاین اقامتگاه برای اجاره سوییت در اردبیل اقدام کنید، به صورت آنلاین اقامتگاههای مختلف را از نظر امکانات و قیمت با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت به صورت رایگان درخواست رزرو اقامتگاه موردنظرتان را برای مالک خانه بفرستید. اگر خودرو شخصی ندارید میتواند برای سفر به اردبیل هواپیما و یا اتوبوس را انتخاب کنید. دومین مسیر برای سفر به اردبیل مسیری است که از قزوین به سمت زنجان و اردبیل میرود. این مسیر که نزدیکترین مسیر از کرج به سرعین و اردبیل است شما را سه ساعت زودتر از مسیر اول به اردبیل میرساند. اگر این مسیر را برای سفر به اردبیل انتخاب کنید حدود ده ساعت و نیم در راه هستید. مسیر شمال زیبا و مسیر زنجان کمی خشک است و انتخاب با شماست که برای سفر به اردبیل زمان را در اولویت قرار دهید یا زیبایی را. خنکی هوا از اواسط خرداد تا نیمه اول شهریور جان میدهد برای پیادهروی در سواحل دریاچه سبلان، آبتنی در آبگرمهای سرعین، رانندگی در جاده رؤیایی اسالم به خلخال و تنفس در طبیعت پاک دهستانهای خلخال.

این سرما در پاییز و زمستان به اوج خودش میرسد دمای هوا در این دو فصل بین 1 تا 11 درجه سانتیگراد نوسان دارد و شاید در بعضی از روزها دمای هوا به صفر و حتی زیر صفر درجه هم برسد. معلق بودن میان زمین و هوا و دیدن نمای شگفتانگیز طبیعت زیبا و جنگلی دره و رودخانه خیاوچایی در زیر پا و کوه سرفراز سبلان در روبهرو حس و هیجانی است که هنگام عبور از روی این پل معلق تجربه خواهید کرد. هتل سبلان و هتل دریا در اردبیل، هتل پدرام و هتل لاله در سرعین و هتل جهانگردی در شهر خلخال از گرانترین و البته باکیفیتترین هتلهای این استان هستند. این پل در پارک جنگلی سبلان از این سر تا آن سر دره مرتفع کوه سبلان کشیده شده است و 365 متر طول، ۲ متر عرض و از کف دره ۸۰ متر ارتفاع دارد. مشگین شهر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از اردبیل واقع شده است. هرروز اتوبوسهایی از پایانههای مسافربری تهران راهی شهرهای مختلف استان اردبیل میشوند. پل معلق مشگین شهر یکی از جاهای دیدنی اردبیل و طولانیترین پل کابلی خاورمیانه است. بهترین زمان برای سفر به مشگین شهر تابستان است! این مسیر شاید بهترین و کوتاهترین مسیر برای سفر به اردبیل نباشد اما به دلیل گذشتن از شهرها و روستاهای شمالی، قشنگترین مسیر تهران به سرعین و اردبیل است.

البته میتوانید برای مسیر رفت، زنجان و برای مسیر برگشت جاده شمال را انتخاب کنید. از ملزومات یک سفر خوب و خاطرهانگیز اقامت در یک جای امن دارای امکانات رفاهی مناسب است که قبل از سفر حتما باید برای آن برنامهریزی شود. استان اردبیل یک استان کوهستانی است پس طبیعتاً هوایی سرد و خنک دارد و تعداد زیادی از روزهای سال را با ریزش برف و باران همراه است. هم اردبیل زیبا را ببینید و هم از هوای شمال بیبهره نمانید. استفاده از مواد پلیمری، سنسورهای کنترل حرکتی، بادسنج و دمپرهای خنثیکننده رزونانس هم موجب مقاومت و امنیت هر چه بیشتر این پل شده است، بهطوریکه ظرفیت عبور ۳۰۰۰ بازدیدکننده را دارد. مصالح بهکاررفته در ساخت این پل کامپوزیت طرح چوب است که در برابر ضربه، رطوبت، حریق و فشار صاعقه مقاومت بالایی دارد. هزینه تمامشده ساخت پل حدود ۴۰ میلیارد تومان است و ساخت آن ۹ ماه زمان برده است. این پل از آن نوع پلهایی است که عرشه آنها انحنا دارد و از نوع تخت نیست. البته جای ترسی وجود ندارد و این پل از استانداردهای لازم برخوردار است. قسمتی از پل معلق که در وسط آن قرار دارد از جنس شیشه ساخته شده است.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مجله خبری kojaseir وب سایت خود باشید.