پارک های جنگلی گیلان؛ فرصت گردشگری

مدیرکل منابع طبیعی اراضی جنگلی و مراتع را ثروت‌های عمومی و میراث آیندگان دانست و خاطرنشان کرد: با متجاوزان و متعدیان به منایع ملی با قاطعیت برخورد قانونی خواهد شد و برای تحقق این مهم از کلیه توان اجرایی و قانونی استفاده می‌کنیم.

میرحامد اختری در گفت وگو با ایسنا، درخصوص حائز اهمیت بودن پارک های جنگلی استان گیلان در جهت جذب گردشگر، گفت: با توجه به آب و هوای بسیار مستعد گیلان برای ایجاد انواع پارک ها و فضای سبز و با در نظر گرفتن اهداف تفرجگاهی و گردشگری، مناطق مساعد و مناسب جهت بهره وری بهینه از طبیعت سبز، این موهبت الهی توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در یک برنامه زمانبندی شده، جهت حفظ و گسترش جنگل و لزوم ایجاد، نگهداری و تجهیز پارک های جنگلی، به پارک تبدیل شده و تعدادی از پارک های جنگلی احداث شده دارای امکانات رفاهی و آماده بهره برداری هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، پارک های جنگلی استان را فرصت بی بدیل گردشگری دانست و اضافه کرد: پارک های جنگلی در آغاز فصل بهار با شکفتن شکوفه‌ها و در فصل تابستان با سایه گستری و اهدای خنکای دلپذیر به گردشگران جنگل، فضای مناسب و مطلوبی برای گذران اوقات طبیعت دوستان به وجود می‌آورند.

اختری به معرفی تعدادی از پارک های جنگلی که دارای امکانات رفاهی مناسب در استان گیلان هستند اشاره کرد و متذکر شد: پارک جنگلی میرزا کوچک و پارک جنگلی کندلات در شهرستان رودبار، پارک جنگلی سراوان شمالی، موزه میراث روستایی و پارک جنگلی چمارسرا در شهرستان رشت، پارک جنگلی قلعه رودخان در شهرستان فومن، پارک جنگلی بی بی یانلو در شهرستان آستارا، پارک های جنگلی سیاهداران، قروق و چوبر در شهرستان تالش، پارک جنگلی چاف در شهرستان لنگرود و پارک جنگلی کیاشهر در شهرستان آستانه اشرفیه از جمله پارک های دارای امکانات رفاهی مناسب برای گردشگران و طبیعت گردان هستند.

وی از تشدید اقدامات حفاظتی به منظور مقابله با قاچاق چوب در استان گیلان خبر داد و تاکید کرد: اقدامات حفاظتی و بازدید میدانی در تمامی نقاط  از اراضی ملی گیلان به طور ویژه در دستور کار است.

ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، پارک های جنگلی استان را فرصت بی بدیل گردشگری دانست و گفت: پارک های جنگلی در سال های اخیر مورد توجه گردشگران و مردم قرار گرفته و روز به روز به تعداد کسانی که مایلند بخشی از اوقات فراغت خود را در این نقاط بگذرانند، افزوده می‌شود.

انتهای پیاممنبع

وی با بیان اینکه پارک های جنگلی در سال های اخیر مورد توجه گردشگران و مردم قرار گرفته و روز به روز به تعداد کسانی که مایلند بخشی از اوقات فراغت خود را در این نقاط بگذرانند، افزوده می‌شود، اظهار کرد: این پارک ها از جمله مناطق تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان هستند که هم کارکرد دوگانه تفرجی و هم کارکرد حفاظتی دارند.