وزیر میراث فرهنگی: حوزه‌های تفریحی و سرگرمی، نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر استبه گزارش ایرنا سید عزت الله ضرغامی روز شنبه در جریان بازدید از ظرفیت های گردشگری شهر تفت استان یزد در جمع خبرنگاران افزود: تفریح، سرگرمی و ظرفیت های شادآفرین در تقویت گردشگری بسیار موثر است که متاسفانه در کشور ما به این موضوع کم توجهی شده است.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذارانی که در حوزه های گردشگری و بویژه تفریحی و سرگرمی سرمایه‌گذاری کنند مشوق ها و تسهیلات خوبی دریافت می کنند تا فعال شوند.

وی ظرفیت یزد را به لحاظ فرهنگی، تمدنی و اخلاقی ارزشمند توصیف کرد و با بیان اینکه هر کس در این استان سرمایه گذاری کند پشیمان نمیشود، تصریح کرد: یزد به لحاظ سابقه تمدنی و دینی الگوی ایرانی است و ما به این استان در مورد تسهیلات و تشویقات در حوزه گردشگری توجه ویژه داریم.

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد گفت: در این استان در کنار ارزش های معماری، ویژگی های رفتاری و زندگی مسالمت آمیز ادیان مذهبی هم زبانزد است.

وی باغشهر تفت را در زمره باغشهرهای خوب کشور دانست و یادآور شد: یکی از محیط هایی که می تواند مقصد گردشگران باشد همین کوچه باغها و باغشهرهاست که گردشگران از این مناظر طبیعی دیدن و لذت ببرند.

ضرغامی ادامه داد: در آینده، گردشگری جایگزین خیلی از حوزه هایی میشود که ممکن است بنا به دلایلی مثل محدودیت های جغرافیایی، طبیعی یا کشاورزی دچار رکود شوند.

وی بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی، مشوق های خوبی را برای داوطلبان سرمایه گذاری در حوزه مختلف میراث فرهنگی در نظر گرفته است که مهمترین آن اعطای تسهیلات بانکی است و محدودیتی در این زمینه نداریم.

بازدید از خانه های تاریخی، قلعه ها، تکیه ها، حسینیه، زورخانه و کوچه باغهای تفت از دیگر برنامه های وزیر میراث فرهنگی در سفر یکروزه به استان یزد است.

سید عزت الله ضرغامی همچنین از شهرک سفال، کارگاه زیلوبافی، نارین قلعه و مجموعه شاه عباسی شهرستان میبد هم بازدید می کند.

تفت در ۲۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.منبع