وزیر میراث فرهنگی:پایگاه باستان‌شناسی در محوطه شهر یئری مشگین شهر ایجاد می‌شودبه گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، عزت الله ضرغامی در بازدید از محوطه شهر یئری شهرستان مشگین شهر به خبرنگار ایرنا گفت: محوطه باستانی شهر یئری به عنوان یکی از بزرگترین محوطه های باستانی کشور دارای قدمتی ۸ هزار ساله است و قابلیت منحصر بفردی جهت تبدیل شدن به پایگاه ملی باستان شناسی دارد.  

وی همچنین در بازدید از کهنه قلعه مشگین شهر نیز افزود: این اثر که با شماره ۶۱۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، بزرگترین بنای خشتی شمال کشور است و تبدیل این مکان به پارک موزه ومرکز پژوهش های تاریخی در دستور کار قرار وزارتخانه قرار گرفته است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از ساختمان در حال احداث موزه باستان شناسی مشگین شهر نیز گفت: این موزه بزرگترین موزه باستان شناسی استان اردبیل است و با تکمیل آن علاوه بر انتقال اشیای موزه فعلی، تعداد زیادی از آثار مکشوفه شهرستان که در دیگر مناطق کشور نگهداری می شوند، به این مکان انتقال خواهند یافت.

وی همچنین در بازدید از محل نگهداری جام زرین مشگین شهر گفت: این جام بخشی از هویت وتمدن ایران است و باید تحقیقات بیشتری بر روی این اثر نفیس انجام شود.

ضرغامی به مردم قول داد با اتمام ساختمان موزه باستان شناسی مشگین شهر این اثر در معرض بازدید عموم قرار گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از چند مرکز گردشگری مشگین شهر گفت: یکی از اولویت های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری با هدف ایجاد اشتغال پایدار و افزایش شور ونشاط اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در زمینه افزایش شور و نشاط اجتماعی در چند سال گذشته کوتاهی شده، اظهار کرد: وزارت میراث فرهنگی مصمم است با حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی علاوه بر رونق گردشگری موجب افزایش شور و نشاط اجتماعی و ایجاد شرایط مناسب برای پر کردن اوقات فراغت شهروندان شود.منبع