ورود ۵۳ میلیون گردشگر به گیلان در نیمه نخست امسالایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: ورود مسافران به استان طی شش ماهه نخست امسال حدود ۵۳ میلیون نفر برآورد شده که بیش از ۴۲ میلیون نفر/شب‌ در اماکن اقامتی ثابت و موقت گیلان اقامت داشتند.

ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، استان گیلان را اولین مقصد گردشگری دانست و اظهار کرد: ورود مسافران به استان طی شش ماهه نخست امسال حدود ۵۳ میلیون نفر برآورد شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۲ میلیون نفر/شب‌ در اماکن اقامتی ثابت و موقت گیلان اقامت داشتند، افزود: میزان اقامت گردشگران در استان طی مدت یاد شده نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۱۵۱ درصد و میزان اشغال تخت اماکن اقامتی ۱۷۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: بیش از ۳۲ میلیون نفر از اقامت‌کنندگان تنها در سه ماهه تابستان امسال در مراکز اقامتی استان اقامت داشته‌اند که این رقم نسبت به تابستان سال گذشته ۱۶۵ درصد رشد را نشان می دهد.

جهانی حضور میلیونی گردشگران در استان گیلان را بسیار قابل توجه دانست و بیان کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری شاهد رشد ۱۰۵ درصدی ورود مسافر به استان گیلان بودیم.

انتهای پیاممنبع