ورود زائران به مشهد از ۴.۶ میلیون نفر گذشت

گنابادی‌نژاد تصریح کرد: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران انجام شده است. تقاضای ما از زائران خارج از استان این است که قبل از آغاز سفر بلیت بازگشت خود را نیز از همان شرکت اتوبوسرانی که با آن به مشهد سفر کرده‌اند تهیه کنند تا برای بازگشت با مشکل مواجه نشوند.

ایسنا/خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از سفر بیش از ۴.۶ میلیون زائر به مشهد در دهه پایانی صفر خبر داد.

حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان ورود زائران به مشهد اظهار کرد: از روز اربعین تا پایان شب گذشته ۴ میلیون و ۶۷۶ هزار نفر وارد مشهد شده‌اند.

وی در خصوص وضعیت اشغال واحدهای اقامتی در مشهد بیان کرد: به طور مجموع ۷۰ درصد ظرفیت اقامتی مشهد اشغال شده است که مراکز اقامتی رسمی بیش از ۹۵ درصد تکمیل شده‌اند.

انتهای پیاممنبع

وی در خصوص میزان افزایش پروازهای فوق‌العاده از فرودگاه مشهد عنوان کرد: پروازهای فوق‌العاده به فرودگاه مشهد اضافه شده، اما فقط ۲ درصد زائران از این طریق وارد مشهد شده‌اند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۸۷ درصد زائران با خودروهای شخصی وارد مشهد شده‌اند، بیان کرد: موج بازگشت زائران از روز گذشته آغاز شده و با اضافه شدن ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس به پایانه مسافربری امام رضا(ع) تمهیداتی برای بازگشت زائران سنجیده شده است.