همه چیز درباره گردشگری سلامت، انواع آن و وضعیت این صنعت در ایران

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری kojaseir ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

مکزیک نزدیک به 100 بیمارستان دارد که توسط وزارت بهداشت فدرال این کشور و استاندارد بینالمللی اعتباربخشی بیمارستانها معتبر شناخته شدهاند. کشور مکزیک برای مراقبتهای پیشرفته در دندانپزشکی و جراحی زیبایی مشهور است. تایلند بیشتر برای خدمات پیشرفته دندانپزشکی و همچنین روشهای نوین در محافظت از پوست و زیبایی مشهور است. برزیل دارای 43 بیمارستان تأییدشده توسط استاندارد بینالمللی اعتباربخشی بیمارستانها و جراحان مشهور در سطح جهانی است. یکی از پیشرفتهترین کشورهای جهان است که رتبه برتر مراقبتهای بهداشتی سازمان جهانی بهداشت را در کشورهای آسیایی حفظ کردهاست. حالا اما مدت زیادی است که این کشور درهای خود را به روی گردشگران درمانی از سراسر جهان باز کرده است. به علاوه فرهنگ و زیبایی غنی تایلند باغهای ریکاوری خصوصی، ماساژ تایلندی و سایر روشهای درمانی آرامشبخش را در اختیار بیماران قرار دادهاست. مالزی از بهترین ارائهدهندگان خدمات درمانی در جنوب شرقی آسیا است. برج سه گنبد در جنوب شرقی ارومیه، خیابان استاد برزگر قرار دارد که در سال ۵۸۰ هجری قمری، در دوره سلجوقیان ساخته شده است.

یک بازیگر قدرتمند در بازار گردشگری پزشکی است. در گزارش اخیر ویزا و اقتصاد آکسفورد نیز بیان شده که این رقم برای یک دهه آینده هر سال تا 25 درصد رشد خواهد کرد زیرا پیشبینی میشود که رقابت برای گردشگری سلامت در جهان بین کشورها شدت بگیرد. یکی از مهمترین بازیگران صنعت توریسم پزشکی است زیرا تلاش میکند همراه با فناوری پیشرفته خدمات درمانی را ارائه دهد. در این کشور بیماران خدمات مترقی مراقبتهای درمانی را از پزشکان و پرستاران آموزشدیده دریافت میکنند. این کشور آمریکای مرکزی در چند سال گذشته به طور مداوم از نظر دندانپزشکی و جراحی زیبایی، بالاتر از کانادا و ایالات متحده بوده است. در گذشته لنج سواری در این دریاچه زیبا یکی از اصلیترین تفریحات مردم آذربایجان بود و جمعهها صف طویلی را میدیدید که منتظر سوار شدن بر لنج بودند.متاسفانه در چند سال گذشته دچار خشکی شده و وسعت و شکوه سابق را ندارد. این کشور قطب جراحی زیبایی و پلاستیک، سومین کشور پر بازدید برای گردشگران است.

این کشور با پیشرفتهایی که داشته در آستانه تبدیل شدن به قطب درمان بیماریهای قلبی و ارتوپدی است. همچنین در زمینه جراحی چشم، چاقی و درمان سرطان نامدار است. در زمینه ارائه خدمات درمانی در آمریکای لاتین بهترین رتبه را دارد. با اینکه این کشور در زمینه مهارت و تخصص پزشکی حرف چندانی برای گفتن ندارد، با ارائه خدمات ارزان و در عین حال باکیفیت و با فراهم ساختن زیرساختهای گردشگری مناسب توانسته عملکرد موفقی داشته باشد. بیماران نه فقط بهدلیل کیفیت و قیمت مناسب خدمات درمانی بلکه برای بازدید از مناظر زیبا و معماری هند به این کشور سفر میکنند. بهدلیل مهماننوازی بینظیر و سواحل حیرتانگیز شناختهشده است. زلزله و سد کوه در مسیر آبهای مرزی باعث شکلگیری این دریاچه شده است و انواع آبزیان، مانند قزلآلا در آن رشد میکنند و این دریاچه را به محل مناسبی برای ماهیگیری تبدیل کرده است. دسترسی به این قلعه آسان نیست و در سه طرف آن را پرتگاههای خطرناک احاطه کرده است که این موقعیت، دفاع از قلعه را برای قلعهبانان آسان میساخت. بیمارستانهای این کشور با اتاقهای پنج ستاره که بیشتر به اتاقهای هتل شبیه هستند، از آسایش فوقالعادهای برای بیماران برخوردارند.

برخی از بیمارستانهای معتبر هند بستههای مراقبت ویژهای را به بیماران خارجی ارائه میدهند که انتقال از فرودگاه به بیمارستان، اینترنت رایگان در اتاق و سرآشپزهای خصوصی را شامل میشوند. علاوه بر این، زمان انتظار برای دریافت خدمات در هند نزدیک به صفر است، و اقدامات پزشکی با برنامهریزی و بهسرعت پس از تأیید تشخیص انجام میشود. طبق اعلام مجلهی گردشگری سلامت در سال 2016 بیش از 11 میلیون نفر به دنبال مراقبتهای سلامتی مقرون به صرفه، از مرزهای ایالات متحده عبور کردند. بیمارستان ستون فقرات ووریدول در سئول در ردههای بالای جراحی ستون فقرات در کره جنوبی قرار دارد و سالانه بیش از 20،000 مورد از این جراحی را انجام میدهد. همچنین، نخستین پیوند کبد کودکان در آسیا توسط جراحان در بیمارستان یادبود چانگ گونگ انجام شد، جایی که تا کنون بیش از 400 مورد از این پیوند انجام شده است. بیمارستان ملی دانشگاه تایوان، جایی که این پیوند انجام شد، درمانی مقرون به صرفه و باکیفیت را برای گردشگران پزشکی فراهم کردهاست. تایوان به عنوان اولین کشور آسیایی در پیوند کلیه افتخارآفرین است. به عنوان مثال، در مرکز پزشکی پرنس دیوان، استخرهای سرپوشیدهای برای آبدرمانی قرار دارند! این کشور به طور خاص در زمینههای داروهای ژنومی، عمل پیوند، پرتودرمانی سرطان، جراحی ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب خدمات باکیفیتی را ارائه میدهد.