همه ارگان‌های مسئول در ساماندهی اتباع ساکن بافت ورود کنند

وی اظهار کرد: هرچند حضور مستمر مردم و احیا خانه‌های اجدادی به حفظ این میراث ارزشمند کمک خواهد کرد و باید سکونت در خانه‌های تاربخی روز به روز افزایش یابد و ساکنین اصیل بار دیگر به این بافت رجوع کنند.

ایسنا/یزد مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد با اشاره به ساکنان اصلی بافت تاریخی و حفظ هویت این بافت ارزشمند، گفت: هویت بافت تاریخی به ساکنان اصیل و مردمانی است که سال‌ها با سکونت خود به حفظ آن همت داشتند و ثبت یزد در فهرست میراث جهانی هم بخاطر همین امر بوده است که جان تازه‌ای را به این بافت داد.

نقوی خدمات شهرداری منطقه بافت تاریخی در سیل اخیر را یادآور شد و اظهار کرد: در سیل اخیر خوشبختانه آثار تاریخی و ثبتی از آسیب در امان ماندند و در اولین ساعت بارندگی هم نیروهای خدمات شهری و عمران در محل حضور داشتند و نسبت به آبگرفتگی و رفع خطر اقدام شد و ۲۳۰ مورد آواربرداری از منازل صورت گرفت.

نقوی افزود: برای حفر چاه‌های جذبی در محلات ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد و کار اجرایی آن آغاز شده است.

انتهای پیاممنبع

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد تسهیلات شهرداری برای منازل آسیب دیده را برشمرد و اظهار کرد: علاوه بر آواربرداری و رفع خطر از منازل آسیب دیده، با تصویب شورای شهر و برنامه ریزی شهرداری پروانه رایگان تا زیربنا ۳۰۰ مترمربع در نظر گرفته شد و از سوی بنیاد مسکن تسهیلات و کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است که با هماهنگی مدیریت بحران استانداری و بنیاد مسکن در حال انجام است.

«علیرضا نقوی» طرح‌های شهروند محور در منطقه را یادآور شد و با اشاره به پرسش شهروندان در خصوص وضعیت سکونت اتباع، گفت: بحث سکونت اتباع نیازمند ورود همه ارگان‌های مسئول است که اداره کل اتباع و فرمانداری به عنوان متولی اصلی نقش مهمی در ساماندهی دارند.