همدان با ثبت جهانی وارد فاز جدیدی از گردشگری می‌شود 

نماینده همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: با ثبت جهانی هگمتانه، همدان وارد فاز جدیدی از گردشگری می‌شود و جزء شهرهای مطرح توریست‌پذیر خواهد شد. 

حاجی‌بابایی اضافه کرد: علاوه بر انجام کارهای زیر ساختی در حوزه گردشگری باید کارهای روبنایی نیز انجام شود و در عرصه‌های تبلیغات، شناسایی و معرفی ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری همدان در طول سال اقداماتی صورت گیرد. 

وی با اشاره به اینکه در رابطه با گردشگری بودن همدان باید برنامه‌ای ویژه آماده شود، بیان کرد: باید مانیفستی برای گردشگری همدان تعریف و بر اساس آن حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون فعالیت‌های خوبی در راستای معرفی همدان انجام شده است که از جمله آنها ثبت ملی حدود یک‌هزار جاذبه است، افزود: این امر نشان می‌دهد این استان از موقعیت برتری در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری برخوردار است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه کارهای خوبی در این زمینه در حال انجام است، مطرح کرد: این حوزه نیازمند یک کار بزرگ و بین‌المللی است تا بتوانیم جلوه‌ها و زوایای تاریخی و تمدن همدان را تعریف و به جهانیان معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه گام‌های خوبی برای گردشگری همدان برداشته شده اما کامل نیست‌، گفت: تقریبا تمام کارهایی که این روزها در استان در حال انجام است با رنگ و بوی گردشگری همراه است و ابزاری برای رونق گردشگری محسوب می‌شود اما این جزیره‌ها هنوز به هم نپیوسته تا یک شهر منسجم و محکم در حوزه‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی به منصه ظهور گذاشته شود.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان‌ در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گوشه و کنار همدان به واسطه ظرفیت تاریخی قابلیت معرفی در صحنه ملی و بین‌المللی را دارد. 

حاجی‌بابایی با بیان اینکه هگمتانه در قله جاذبه‌های گردشگری همدان قرار دارد، تصریح کرد: این اثر ارزشمند، تاریخ همدان و جایگاه تاریخی این کهن‌شهر را به وضوح نشان می‌دهد و ثبت جهانی آن می‌تواند یک حرکت بین‌المللی را برای استان شکل دهد. 

انتهای پیام منبع

ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: با ثبت جهانی هگمتانه، همدان وارد فاز جدیدی از گردشگری می‌شود و جزء شهرهای مطرح توریست‌پذیر خواهد شد.