نوجوانان وارثان اصلی انقلاب و کشور هستندایسنا/البرز قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور در کاخ تاریخی شمس (مروارید) در استان البرز، از بخش‌های مختلف این کاخ تاریخی بازدید کرد.

به‌گزارش ایسنا، علی دارابی روز یکشنبه ۲۹ آبان در سفر به استان البرز با همراهی تعدادی از مسئولان استانی از کاخ تاریخی شمس یا  کاخ مروارید بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این بنای تاریخی و نحوه حفاظت و نگهداری از آن قرار گرفت.

در این بازدید قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اهمیت صیانت و پاسداشت آثار فرهنگی و تاریخی بر تدوین روش‌های اصولی حفاظت از آثار و بناهای تاریخی تاکید کرد.

دارابی با اشاره به اهمیت روایتگری صحیح ادامه داد: راهنمایان گردشگری ما و افرادی که در بناهای تاریخی و کاخ‌ها بازدیدکنندگان را راهنمایی و بخش‌هایی از تاریخ را روایت می‌کنند باید شیوه‌های صحیح روایت‌گری را بدانند. در حقیقت روایتگری صحیح رویدادهای تاریخی بخش مهمی از جهاد تبیین است.

معاون میراث‌فرهنگی کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر ضرورت انتقال صحیح روایت‌های رویدادهای تاریخی به نسل جوان و نوجوان، تصریح کرد: اگر روایت‌گری به شکل صحیح انجام شود نوجوانان ما که فرزندان خلف و وارثان اصلی این انقلاب و کشور هستند بیش از پیش با هویت تاریخی و تمدنی خود آشنا شده و به کشور و انقلاب علاقه‌مندی بیشتری پیدا می‌کنند.

در این بازدید، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرزی و تعدادی از مدیران و کارشناسان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز حضور داشتند.

کاخ شمس یا همان کاخ مروارید در سال ۱۳۴۵ توسط یک شرکت آمریکایی در مهرشهر کرج احداث شده و معماری آن به شکل یک سفره‌ماهی است.

این بنای تاریخی ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ به شماره ۷۰۶۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیاممنبع