نخستین دعای کمیل حاجی‌های ایرانی در مدینه + عکس


نخستین دعای کمیل حج ۱۴۰۲ با حضور جمعی از زائران ایرانی در شهر مدینه برگزار شد.

به گزارش ایسنا،   همزمان با حضور جمعی از زائران ایرانی در شهر مدینه، نخستین مراسم دعای حج ۱۴۰۲ در یکی از هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی برگزار شد.

این مراسم در هتل «دُر امجد السلام» برگزار شد و چند تن از مسؤولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری و مدیران کاروان‌های اعزامی به مدینه در کنار زائران حضور داشتند.  

بنابر اعلام مرکز رسانه‌ای نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، مراسم دعای کمیل هفته آینده با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار می‌شود.  

حجت‌اسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب ـ‌ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ به تازگی با اشاره به برقراری دوباره روابط دیپلماتیک عربستان و ایران، گفته است: «انتظار داریم همه مواردی که قبل از قطع رابطه بوده، برگردد. زائران ایرانی انتظار دارند مثل قبل بتوانند دعای کمیل را بین قبرستان بقیع و حرم پیامبر (ص) بخوانند.»

دعای کمیل زائران ایرانی تا پیش از قطع رابطه سیاسی عربستان و ایران، در محدوده‌ای بین مزار پیامبر (ص) و قبرستان بقیع (بین‌الحرمین) برگزار می‌شد. ایران و عربستان هر سال در توافق‌نامه حج درباره شکل و محل برگزاری رسمی این مراسم تفاهم می‌کردند، اما با قطع روابط دپیلماتیک دو کشور، ‌ این مراسم حدود هفت سال است که در یکی از هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی برگزار می‌شود.

بنابر آنچه ایران و عربستان درباره حج ۱۴۰۲ (پیش از برقراری دوباره روابط دیپلماتیک ایران و عربستان) توافق کردند، در حج امسال این مراسم فعلا در محل اقامت زائران برگزار می‌شود.

نخستین دعای کمیل حاجی‌های ایرانی در مدینه + عکس

امسال حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی در مناسک حج حضور دارند، اعزام این زائران از سوم خردادماه آغاز شده است. زائران ایرانی پس از حدود یک ماه حضور در عربستان از تیرماه به کشور بازخواهند گشت.

نخستین دعای کمیل حاجی‌های ایرانی در مدینه + عکس

نخستین دعای کمیل حاجی‌های ایرانی در مدینه + عکس

انتهای پیاممنبع