نامه‌های دیده‌نشده «چارلز دیکنز» به نمایش گذاشته می‌شودتعدادی از نامه‌های «چارلز دیکنز»‌ نویسنده مشهور انگلیسی که تاکنون دیده‌نشده‌اند برای نخستین‌بار به نمایش گذاشته می‌شوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، ۱۱ نامه متعلق به «چارلز دیکنز» یکی از برجسته‌ترین رمان‌نویسان تاریخ که پیش از این هرگز منتشرنشده‌اند به نمایش عموم گذاشته خواهند شد.

این نامه‌ها، چند دعوت‌نامه و اطلاعاتی درباره نویسندگی و عادت‌های مطالعه این نویسنده مشهور را دربرمی‌گیرند و جزئیاتی درباره سفر «دیکنز» به سوئیس را آشکار می‌کنند.

در یکی از این نامه‌ها که در دهم فوریه سال ۱۸۶۶ توسط خالق آثار برجسته‌ای همچون «اولیور توئیست»، «دیوید کاپرفیلد» و «سرود کریسمس» نوشته شده‌ است، «دیکنز» درباره نبود خدمات پستی در روزهای یکشنبه گلایه می‌کند و از احتمال ترک کردن دهکده «کِنت» سخن می‌گوید.

این نامه بخشی از ۳۰۰ شیئی هستند که توسط موزه «چارلز دیکنز» در سال ۲۰۲۰ از یک مجموعه‌دار آمریکایی خریداری شدند. در این مجموعه چندین مورد از لوازم شخصی، پرتره،‌ طراحی و کتاب نیز وجود دارد.

«موزه چارلز دیکنز» واقع در لندن این مجموعه که ۱.۸ میلیون پوند ارزش دارد را با کمک «صندوق میراث ملی»، «صندوق هنری»‌ و چند موسسه دیگر خریداری کرده است.

نمایش این مجموعه آثار در این موزه و به صورت آنلاین از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام منبع