مکان های گردشگری و جاهای دیدنی چالوس

عرض این پل ۶.۲ متر و طولش ۳۸.۵ متر است. این تاریخ را از کتیبهای که روی بدنه پل زغال نوشته شده ذکر کردهایم. در ساحل رادیو دریا امکانات رفاهای مختلفی وجود دارد که باعث میشود، گشت و گذار در آن لذتبخش باشد. همچنین ساحل رادیو دریا طرح شنای بانوان و آقایان در فصل تابستان را نیز اجرا میکند. این تله کابین که از سال 1372 فعالیت خودش را آغاز کرده، 42 کابین 4 نفره دارد. چون هم آب و هوا در بهترین حالت خودش قرار دارد و هم گلها نیلوفر آبی در این روزهای سال شکوفا میشوند. احتمالاً شما هم حداقل یک بار در سال به یکی از شهرهای شمالی کشورمان سفر میکنید؛ جاهای سرسبز با آب و هوای خنک. شما میتوانید برای رزرو ویلا و سوئیت در چالوس و نزدیک به دریاچه سد دریوک در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاههای منطقه را ببینید. علاوهبر جلوههای زیبای یخهای غار و جاذبههای طبیعی، این منطقه ارزش باستانی پنجاه میلیون ساله دارد! این کاخ در محلی از شهر ساخته شده که نسبت به سایر مناطق شهر ارتفاع بیشتری دارد.

جالب اینجانست که این جلبکها در پاییز تغییر رنگ میدهند. تمام سطح مرداب هسل را جلبکهای ریز سبز رنگ پوشاندهاند. ترکیب رنگ سبز و صورتی این منطقه، هنر نقاشی کشیدن خدا را بار دیگر به رخ همه میکشد. صورتی! تمام مرداب هسل در فصل پاییز صورتی رنگ میشود. دسترسی آسان، وجود سبزهزارها و منظرههای زیبای طبیعی این منطقه مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. معمولاً برای این که بتوانید به چنین محل بکری برسید باید مسیر طولانی با دسترسی سخت را طی کنید. در گویش محلی مازندرانیها کلمهی هسل را برای آب راکد یا آبگیر به کار میبرند. برای رسیدن به این مرداب باید خودتان را به 10 کیلومتری جنوب غرب چالوس، یا 15 کیلومتری شمال غرب مرزنآباد حرکت کنید. وقتی بتوانید از بالا و از دوردستها همه چیز را ببینید، انگار توانستهاید ذرهای از آنچه که خدا میبینید را با چشمان خودتان لمس کنید. برای رسیدن به این پل باید در جاده چالوس، خودتان را به ۱۸کیلومتری جاده کندوان، بین راه چالوس به مرزن آباد برسانید.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری kojaseir ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

سفر به شهر چالوس از جاده چالوس دلچسب و خاطرهانگیز است. گچبریهای بسیار زیبایی در نمای این کاخ انجام شده که به مرور زمان در حال تخریب هستند. اگر از جاده چالوس برای رفت و آمدتان استفاده میکنید، بهتر است که از دیدنی های جاده چالوس هم بازدید کنید. سالها پیش رضاشاه پهلوی به مدت خیلی کوتاهی، در حد صرف یک فنجان چای، در این کاخ اقامت داشته است. اگر دوست دارید یک سفر جذاب را شروع کنید با اجاره آپارتمان مبله در چالوس از اتاقک میتوانید محل اقامت دلخواهتان را رزرو کنید و به جاده بزنید. این جاذبه دیدنی چالوس با قدمت تاریخی که دارد، ریش سفید محسوب میشود. این دریاچه یکی از جاذبه های دیدنی چالوس میباشد. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی چالوس کاخ چای خوران است. این مجموعه در تمام روزهای سال از ساعت 9:30 تا 22:00 فعال است. کاخی که از سال 1298 تاکنون سرپا ایستاده و امروزه میزبان گردشگران زیادی شده است. پس بهتر است که از قبل بلیت تهیه کنید.

در این مقاله همراه ما باشید تا با جاذبه های گردشگری و دیدنی های چالوس که احتمالاً تابهحال آنها را نمیشناختید، آشنا شوید. زمانی که به چالوس سفر میکنید با شهر نوشهر فاصله زیادی نخواهید داشت و میتوانید وقتگذرانی در مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی نوشهر را هم در برنامه سفرتان قرار دهید. پل زغال جاده چالوس یکی از جاذبه های این مسیر است که از سال ۱۳۱۷ تا کنون سرپا ایستاده است. پژوهشهای تاریخی و جغرافیایی نشاندهنده این است که این غار متعلق به دوره سوم زمین شناسی است و از زیر دریا بیرون آمده. بعد از حدود 15 دقیقه به یکی از بهترین مناطق چالوس برای کمپ و پیک نیک میرسید. در فاصله زمانی حدودی 15 دقیقهای از ایستگاه اول این تله کابین به قله مدبن میرسید. اما جاذبه های دیدنی چالوس این امکان را برای شما فراهم کردهاند که خیلی راحت به همه این امکانات دسترسی پیدا کنید. نمک آبرود به عنوان یکی از جاذبه های جاده چالوس میتواند گزینههای خوبی برای تفریح و سرگرمی شما داشته باشد. ولشت یکی از دریاچههای آب شیرین در محدوده چالوس است که حدود 20 متر عمق دارد و مساحتش به 150 هزار مترمربع میرسد.