موزه منطقه‌ای غرب کشور، گامی بلند در رونق گردشگری همدان

مدیرکل موزه‌ها مطرح کرد: پس از افتتاح نیز برنامه‌ریزی لازم برای بازگرداندن آثار منقول و اشیاء موزه‌ای که در دیگر موزه‌های تحت پوشش وزارتخانه است،  به این مجموعه انجام می‌شود بنابراین موزه منطقه‌ای می‌تواند گامی بلند برای پیشرفت گردشگری تاریخی و فرهنگی همدان باشد. 

انتهای پیام منبع

وی تصریح کرد: موزه منطقه‌ای برای مردم محلی نیز می‌تواند فرصت‌های شغلی فراوانی در کنار مجموعه هگمتانه ایجاد کند که ارزش افزوده‌ای برای این محدوده از شهر خواهد بود.

ادیب‌زاده اضافه کرد: علاوه بر این دیگر فضاهای فرهنگی شهر می‌توانند در کنار ظرفیت فوق شکل بگیرند و این امر به هنر شهرداری همدان نیاز دارد که در کنار میراث‌فرهنگی گام بردارد و این بخش از شهر را به عنوان نقطه مرکزی همدان در حوزه گردشگری معرفی کند.

وی در ادامه اظهار کرد: همدان یکی از مراکز شناخته شده تاریخی و فرهنگی در دنیاست و تمام باستان‌شناسان، این شهر و محوطه‌های باستانی آن را می‌شناسند و به طور قطع وجود یک موزه منطقه‌ای می‌تواند رونق بیشتری به این موضوع بدهد.

ایسنا/همدان مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی گفت: موزه منطقه‌ای غرب کشور می‌تواند یک گام بلند برای پیشرفت گردشگری تاریخی و فرهنگی همدان باشد. 

به گزارش ایسنا، مدیرکل موزه‌های وزارت میراث‌فرهنگی در سفر خود به همدان از محوطه تاریخی هگمتانه، آرامگاه باباطاهر و آرامگاه بوعلی‌سینا بازدید کرد.

ادیب‌زاده با بیان اینکه موزه منطقه‌ای غرب کشور در کنار مجموعه هگمتانه یکی از اولویت‌های مهم وزارتخانه میراث‌فرهنگی است، افزود: با جدیت پیگیریم‌ تا این پروژه در نخستین زمان ممکن با کیفیت و در شأن شهر تاریخی و فرهنگی همدان به بهره‌برداری برسد. 

وی ادامه داد: همدان همواره به عنوان شهری تاریخی با ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف تاریخ، فرهنگ، گردشگری و… مطرح بوده و می‌تواند به عنوان یک شهر تاریخی شاخص شناخته شود که البته این امر مستلزم تکمیل زیرساخت‌های لازم از جمله آزادسازی عرصه و حریم هگمتانه است. 

مرتضی ادیب‌زاده چهارشنبه ۹ فروردین‌ماه در حاشیه بازدید از محوطه تاریخی هگمتانه، بیان کرد: ثبت جهانی همدان یکی از اولویت‌های وزارتخانه است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ثبت جهانی این کهن‌شهر باشیم.

موزه منطقه‌ای غرب کشور، گامی بلند در رونق گردشگری همدان