معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی: دستاوردهای ستاد سفر سمنان تداوم یابد

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه پلیس راهور، اورژانس و هلال‌احمر استان سمنان، نقش مهمی در کاهش میزان تصادفات جاده‌ای در نوروز امسال داشت، بیان کرد: به موضوع اسکان اضطراری مسافران و نظارت بر کیفیت ارائه خدمات در تأسیسات گردشگری استان توجه ویژه‌ای شود.
شالبافیان ادامه داد: با توجه به وسعت مسیر تردد در استان سمنان، استفاده از ظرفیت فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها، نقش مؤثری در کاهش سوانح جاده‌ای دارد.
خدمات متنوع ستاد سفر استان سمنان
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز از انجام ۴۵ بازدید مشترک از تأسیسات گردشگری استان خبر داد و افزود: در این ایام، شکایتی از تأسیسات گردشگری استان سمنان ارائه نشد.
امیر کرم‌زاده با اشاره به اینکه ضریب اشغال تأسیسات گردشگری در ایام اربعین به بیش از ۸۳ درصد رسید، گفت: برای خدمات‌رسانی مطلوب به مسافران و زائران در این ایام، کمیته‌های ستاد خدمات سفر، ۱۱ جلسه برگزار کرد و پذیرایی و استقبال مناسبی از زائران و مسافران صورت گرفت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان به فعالیت ١۵ پایگاه هلال‌احمر و امداد و نجات و ٢ پایگاه اطلاع‌رسانی هلال‌احمر در این ایام اشاره کرد و گفت: ٨٨ موکب نیز به زائران خدمات‌رسانی کردند.
این جلسه با حضور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان برگزار شد.منبع

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی‌اصغر شالبافیان روز دوشنبه در نشست وبیناری ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با حضور مدیران کل استانی گفت: دستاوردهای مطلوب ستاد خدمات استان سمنان در ایام نوروز، در ایام پایانی ماه صفر نیز تداوم داشته باشد.
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: استان سمنان برای نخستین بار کمترین میزان سوانح جاده‌ای را در نوروز ۱۴۰۱ داشت و تداوم این دستاوردها مورد توجه باشد.