معاون وزیر میراث: تکمیل طرح های بالای ۷۰ درصد پیشرفت در اولویت است

جلالی ادامه داد: کاروانسراها در تمام دوره تاریخ ما نقش مهمی داشته‌اند، کاروانسرای تاج‌آباد به عنوان یکی از کاروانسراهای زیبای دوران بعد از اسلام در عصر صفوی و در روستای تاج‌آباد شهرستان بهار استان همدان بنا شده است.

خبرها و گزارش های بیشتر از سفر استانی رییس جمهور به این استان را در پرونده خبری «دیار هگمتانه میزبان سی‌امین سفر استانی رییس جمهور» دنبال کنید.منبع

وی خاطرنشان کرد: همه مشکلات نیازمند اعتبار نیست، بلکه نیازمند عزم جدی است و کاروانسرای تاج آباد مشکل تملک دارد و با مدیر صندوق تماس گرفته شد و سعی بر آن است که در اسرع وقت مشکل آن برطرف شود.

استان همدان در مجموع داری یک هزار و ۸۰۰ اثر و بنای تاریخی و فرهنگی واجد ارزش است که از این تعداد هزار اثر آن در فهرست میراث ملی کشور ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «مریم جلالی» روز پنجشنبه همزمان با سفر رییس جمهور به استان همدان به شهرستان بهار سفر کرد و پس از بازدید از کاروانسرای تاج آباد در شورای اداری این شهرستان افزود: با جهانی شدن آثار تاریخی یا صنایع دستی منطقه ای باید جهانی فکر کرد چراکه همین موضوع موجب بیشتر شدن ارزآوری می شود.

به گزارش ایرنا، پرونده ثبت جهانی ۵۶ کاروانسرای ایران(در ۲۴ استان) تشکیل شده که کاروانسرای شاه عباسی «فرسفج» در تویسرکان و کاروانسرای «تاج‌آباد» در روستای رسول‌آباد شهرستان بهار استان همدان نیز در این فهرست قرار دارد.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز(پنج‌شنبه ۶ مرداد) در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد.