معاون وزیر میراث: تکمیل طرح های بالای ۷۰ درصد پیشرفت در اولویت استبه گزارش خبرنگار ایرنا، «مریم جلالی» روز پنجشنبه همزمان با سفر رییس جمهور به استان همدان به شهرستان بهار سفر کرد و پس از بازدید از کاروانسرای تاج آباد در شورای اداری این شهرستان افزود: با جهانی شدن آثار تاریخی یا صنایع دستی منطقه ای باید جهانی فکر کرد چراکه همین موضوع موجب بیشتر شدن ارزآوری می شود.

وی خاطرنشان کرد: همه مشکلات نیازمند اعتبار نیست، بلکه نیازمند عزم جدی است و کاروانسرای تاج آباد مشکل تملک دارد و با مدیر صندوق تماس گرفته شد و سعی بر آن است که در اسرع وقت مشکل آن برطرف شود.

جلالی ادامه داد: کاروانسراها در تمام دوره تاریخ ما نقش مهمی داشته‌اند، کاروانسرای تاج‌آباد به عنوان یکی از کاروانسراهای زیبای دوران بعد از اسلام در عصر صفوی و در روستای تاج‌آباد شهرستان بهار استان همدان بنا شده است.

به گزارش ایرنا، پرونده ثبت جهانی ۵۶ کاروانسرای ایران(در ۲۴ استان) تشکیل شده که کاروانسرای شاه عباسی «فرسفج» در تویسرکان و کاروانسرای «تاج‌آباد» در روستای رسول‌آباد شهرستان بهار استان همدان نیز در این فهرست قرار دارد.

استان همدان در مجموع داری یک هزار و ۸۰۰ اثر و بنای تاریخی و فرهنگی واجد ارزش است که از این تعداد هزار اثر آن در فهرست میراث ملی کشور ثبت شده است.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز(پنج‌شنبه ۶ مرداد) در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد.

خبرها و گزارش های بیشتر از سفر استانی رییس جمهور به این استان را در پرونده خبری «دیار هگمتانه میزبان سی‌امین سفر استانی رییس جمهور» دنبال کنید.منبع