مطالعه احیای “حمام چاله” همدان در حال انجام است 

وی از اتمام مرمت خانه تاریخی “پوستی‌زاده” تا پایان سال‌جاری خبر داد و افزود: امسال مرمت و احیاء این خانه تاریخی در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و مرمت آن از اردیبهشت آغاز شد.

وی اضافه کرد: در این‌ گذر خانه‌ها و بناهای تاریخی متعددی وجود دارد که باید در جهت حفظ و نگهداری آنها بکوشیم و در همین راستا مرمت خانه‌های تاریخی این محدوده و احیاء حمام چاله در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان در ادامه به ایجاد گذرفرهنگی همدان خبر داد و یادآور شد: گذر فرهنگی از میدان آرامگاه بوعلی تا میدان باباطاهر را در بر می‌گیرد و با محوریت اجتماعی ایجاد خواهد شد.

ایسنا/همدان مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان از انجام مطالعه احیای حمام تاریخی “چاله” در محدوده میدان باباطاهر خبر داد.

صباغی با بیان اینکه مرمت بناهای تاریخی بر اساس اصول معماری سنتی همدان و سبک و سیاق تزئینات معماری آنها انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از اتمام مرمت خانه پوستی‌زاده کاربری متناسب با بنا برای آن تعریف و در راستای رونق گردشگری به کار گرفته می‌شود.

انتهای پیام منبع

احسان صباغی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بازآفرینی ابنیه تاریخی در دستور کار ما است اما نمی‌خواهیم به کالبد این بناها آسیبی برسد بنابراین باید با الهام از میراث گذشتگان این کار به سرانجام برسد.