مطالعه احیای “حمام چاله” همدان در حال انجام است 

احسان صباغی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بازآفرینی ابنیه تاریخی در دستور کار ما است اما نمی‌خواهیم به کالبد این بناها آسیبی برسد بنابراین باید با الهام از میراث گذشتگان این کار به سرانجام برسد.

انتهای پیام منبع

وی اضافه کرد: در این‌ گذر خانه‌ها و بناهای تاریخی متعددی وجود دارد که باید در جهت حفظ و نگهداری آنها بکوشیم و در همین راستا مرمت خانه‌های تاریخی این محدوده و احیاء حمام چاله در دستور کار قرار دارد.

ایسنا/همدان مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان از انجام مطالعه احیای حمام تاریخی “چاله” در محدوده میدان باباطاهر خبر داد.

صباغی با بیان اینکه مرمت بناهای تاریخی بر اساس اصول معماری سنتی همدان و سبک و سیاق تزئینات معماری آنها انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از اتمام مرمت خانه پوستی‌زاده کاربری متناسب با بنا برای آن تعریف و در راستای رونق گردشگری به کار گرفته می‌شود.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان در ادامه به ایجاد گذرفرهنگی همدان خبر داد و یادآور شد: گذر فرهنگی از میدان آرامگاه بوعلی تا میدان باباطاهر را در بر می‌گیرد و با محوریت اجتماعی ایجاد خواهد شد.

وی از اتمام مرمت خانه تاریخی “پوستی‌زاده” تا پایان سال‌جاری خبر داد و افزود: امسال مرمت و احیاء این خانه تاریخی در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و مرمت آن از اردیبهشت آغاز شد.