مشکلی برای اسکان زائران دهه پایانی صفر نداشتیم

ایسنا/خراسان رضوی معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از وضعیت مطلوب اسکان در مشهد خبر داد.

یوسف بیدخوری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت اسکان در مشهد اظهار کرد: بخشی از مدارس که خانواده‌ها و کاروان‌ها در آن اقامت دارند تکمیل شده است، اما در قسمت بوستان‌های زائرپذیر، سالن‌های ورزشی و مدارس ظرفیت خالی وجود دارد، اما سایر ظرفیت‌ها تکمیل شده است.

وی ادامه داد: اماکن اقامتی موقت و اضطراری در نقاط مختلف شهر و در مسیرهای ورودی زائران به شهر پیش‌بینی شده است، زائران در صورت نیاز به اسکان، با شماره تلفن ۳۷۰۴۵ – ۰۵۱ قرارگاه خدمات‌رسانی به زائران در دهه آخر صفر تماس بگیرند. این شماره تلفن به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی زائران است و علاوه بر راهنمایی برای اسکان به شکایت‌های زائران نیز رسیدگی می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در مجموع با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده در بخش ادارات برخی از زائران در این اماکن اسکان یافته‌اند. در نهایت هیچ مشکلی بابت اینکه زائری برای اسکان بلاتکلیف باشد نداریم.

انتهای پیاممنبع

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد موضوع اسکان زائران دهه پایانی صفر را بدون مشکل پشت‌سر گذاشتیم. امیدوارم در سایر قسمت‌ها معضل و مشکل دیگری وجود نداشته باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ظرفیت واحدهای رسمی در حال تکمیل شدن است از ظرفیت مراکز اسکان اضطراری شامل مدارس، بوستان‌های زائرپذیر و سالن‌ها، موکب‌ها و فضاهای تجهیز شده استفاده می‌شود.

بیدخوری گفت: شب گذشته زائران پیاده که محل اسکان نداشتند در بدو ورود به مشهد به سالن‌های شهرداری هدایت می‌شدند که سالن‌های شهرداری نیز تکمیل نشد.