مرمت خانه فخری در بوشهر

به گزارش ایسنا، خانه فخری متعلق به شهید سلامت، جهانبخش فخری بوده که در حال حاضر خانواده این شهید در آن سکونت دارند.

انتهای پیاممنبع ایسنا/بوشهر مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر از مرمت خانه فخری در بافت تاریخی شهر بوشهر خبر داد.

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر، برآورد هزینه ما برای مرمت این خانه ۶ میلیارد ریال بوده که با تامین اعتبار لازم پروژه فعال شده است.

سجادی‌منش تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با پیگیری و برنامه‌ریزی لازم، احیای عمارت‌ها و بناهای ارزشمند بافت تاریخی در کمترین زمان ممکن انجام شود، چرا که معتقدیم احیای بافت یعنی احیای فرهنگ، سنن، آیین و رسوم مردمان این نقطه که می‌تواند با رونق گردشگری در این محدوده به اشتغال استان نیز کمک می‌شود.

اسماعیل سجادی‌منش روز دوشنبه اظهار کرد: پس از بازدیدی که به همراه معاون میراث‌فرهنگی استان از خانه فخری داشتیم، با بررسی و ارزیابی کارشناسی، مشخص شد که یکی از بناهای با ارزش این پهنه بوده که از لحاظ استکحام بنا وضعیت مطلوبی ندارد و در همین راستا مرمت آن در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در جریان عملیات اجرایی مرمت این بنا کار سبک سازی سقف، اندودبرداری، تعمیر کلاف‌های فرسوده، ایزوگام سقف، گچ‌کاری داخل اتاق‌ها، کف‌سازی و تاسیسات برقی انجام خواهد شد.