محور غرب کشور مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است

وی با تاکید بر لزوم معرفی ظرفیت‌های گردشگری محور غرب کشور، اظهار کرد: باید به صورت جدی دراین رابطه تولید محتوا انجام داد و با استفاده از تورهای آشناسازی، انجام مذاکرات و بازاریابی B2B در بازارهای منطقه و دیگر کشورها، گردشگر جذب کرد.

علی اصغر شالبافیان در حاشیه سفر به کرمانشاه در گفت‌وگو با ایسنا، یکی از رویکردهای وزارت میراث فرهنگی را توسعه گردشگری غرب کشور عنوان کرد و افزود: استان‌های غرب کشور شامل کرمانشاه، همدان، کردستان، ایلام و لرستان همگی ظرفیت‌های لازم را برای توسعه گردشگری دارند.

ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از استقبال بالای گردشگران داخلی از محور گردشگری غرب کشور، بویژه پس از فروکش کردن بیماری کرونا خبر داد.

معاون گردشگری کشور یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری در غرب کشور را آثار ثبت جهانی شده آن عنوان و اظهار کرد: تاکنون چند اثر در این محور به ثبت جهانی رسیده و در آینده هم چند اثر دیگر ثبت جهانی خواهد شد که این مسئله یک ظرفیت خوب برای توسعه گردشگری بویژه گردشگری خارجی در محور گردشگری غرب کشور است.

وی ادامه داد: در حال حاضر عمده گردشگری خارجی که برای کشور ارزآور است، محدود و منحصر به یکسری محورهای خاص در ایران شده، درحالیکه محور غرب کشور هم قابلیت‌های زیادی برای جذب گردشگران خارجی دارد.

معاون گردشگری کشور یادآور شد: پیش‌بینی می‌کنیم با اضافه شدن یک روز به تعطیلی‌های هفته، سفرهای کوتاه مدت از شهرهای نزدیک در کشور قوت بگیرد که این موضوع برای محور غرب کشور نویدبخش توسعه اقتصادی و گردشگری خواهد بود.

انتهای پیاممنبع

وی به استقبال خوب سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری در استان‌های غرب کشور هم اشاره کرد و گفت: بااضافه شدن ثبت‌های جهانی دیگر در این محور، سرمایه‌گذاران بیشتری به سمت آن خواهند  آمد.

شالبافیان خاطرنشان کرد: البته محور گردشگری غرب کشور در سال‌های اخیر و به‌ویژه پس از فروکش کردن بیماری کرونا به شدت مورد توجه و استقبال گردشگران داخلی قرار گرفته است، به‌گونه‌ای که در ایام نوروز و در سایر روزهای تعطیل در نقاط گردشگرپذیر این محور با کمبود ظرفیت مراکز اقامتی مواجه می‌شویم.