لزوم رسیدگی به جاده‌ها در خراسان رضوی برای ارائه خدمت شایسته به زائران 

موسوی ادامه داد: حدود ۸۰ درصد زائران به صورت زمینی با وسایل نقلیه شخصی، پنج درصد با وسایل حمل‌ و نقل عمومی، حدود هفت درصد در قالب کاروان‌های پیاده، پنج درصد از طریق حمل‌ و نقل ریلی و سه درصد از طریق سیستم حمل‌ونقل هوایی به مشهد سفر کرده‌اند.

ایسنا/خراسان رضوی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: برای ساماندهی جاده‌های خراسان رضوی که به مشهد منتهی می‌شود، اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده و برای تقویت مجتمع‌های بین‌راهی استان نیز نهضتی ایجاد شده تا خدمتی شایسته و بایسته به زائران ارائه شود.

واحدی گفت: استان‌های در مسیر خراسان رضوی مانند مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی خدماتی ارائه و کمک کردند تا زائران به راحتی به استان ما سفر کنند و با عنایت امام رضا(ع) به خوبی خدمات‌رسانی به زائران انجام شد.

سیدجواد موسوی، مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی نیز اظهار کرد: به همت و تدبیر استاندار خراسان رضوی قرارگاه خدمات‌رسانی به زائران در دهه آخر صفر برنامه‌ریزی و اجرا شد.

سیدمحمد مادرشاهیان، مدیر کانون تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری خراسان رضوی، عنوان کرد: در دهه آخر صفر فعالان گردشگری تلاش کردند که از زائران به شایستگی میزبانی کنند.

تلاش می‌کنیم آبروی مشهد در نوروز ۱۴۰۲ حفظ شود

اسکان بیش از ۴ میلیون زائر در دهه پایانی صفر

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی، وی افزود: همان‌گونه که در دهه آخر صفر با جان و دل تلاش کردیم، در عید نوروز ۱۴۰۲ نیز تلاش خواهیم کرد قیمت‌ها کنترل شده، به زائران اجحاف نشود و آبروی شهر مشهد حفظ شود.

وی افزود: براساس پیش‌بینی‌ها، ستادی در دولت به ریاست دکتر مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، تشکیل شد که وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی دبیر این ستاد بود. در وزارتخانه نیز ستادی تشکیل شد و برنامه‌ریزی خوبی برای سفر زائران به خراسان رضوی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه استفاده از تمام ظرفیت‌های گردشگری و اقامتی برنامه‌ریزی شد، افزود: ۳۹۰۰ واحد اقامتی در مرکز استان از ۲۴ شهریور تا هفت مهر ماه به زائران خدمات‌رسانی کردند تا زائران در کمال راحتی به زیارت بپردازند.

انتهای پیاممنبع

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی با بیان اینکه در این مدت ۴۶ هزار گردشگر خارجی وارد استان شده‌اند، گفت: در دهه آخر صفر بیش از چهار میلیون نفر در واحدهای اقامتی اسکان داده شدند.

جواد واحدی در مراسم تقدیر از خادمان زائران دهه آخر صفر اظهار کرد: با همکاری تمام دستگاه‌ها و مردم اقدامات بزرگی جهت خدمت به زائران انجام شد. امسال با توجه به اینکه ایام کرونا را پشت سر گذاشته بودیم و مشتاقان زیارت حضرت رضا(ع) از سراسر کشور به سوی مشهد شتافتند، با حجم انبوهی از مسافر و زائر مواجه بودیم.

وی به ضرورت کمک به استان خراسان رضوی برای خدمت‌رسانی به زائران اشاره و تصریح کرد: تقاضا می‌کنیم ستاد خدمات‌رسانی به زائران دهه آخر صفر به صورت دائمی فعال و مانند ستاد خدمات سفر دارای ساختمان و چارت تشکیلاتی مستقل باشد. همچنین رسیدگی به وضعیت جاده‌های خراسان رضوی ضروری است.