لزوم اختصاص ردیف ملی بودجه برای طرح‌های گردشگری قزوینایسنا/قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح توسعه مرقد چهار انبیاء (ع)، می‌تواند در دیپلماسی جهان اسلام تاثیرگذار باشد و بسیار مهم است که بودجه‌های مورد نیاز این طرح‌ها، در ردیف بودجه‌های ملی تعریف شوند. 

دکتر فاطمه محمدبیگی در نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مدیران دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد قزوین که امروز ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ در سالن شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طرح توسعه مرقد چهار انبیاء (ع)، می‌تواند در دیپلماسی جهان اسلام تاثیرگذار باشد و بسیار مهم است که بودجه‌های مورد نیاز این طرح‌ها، در ردیف بودجه‌های ملی تعریف شوند. 

این مسئول با اشاره به لزوم ساماندهی طرح توسعه امامزاده حسین (ع) گفت: در طرح توسعه امامزاده حسین (ع) قزوین، بسیاری از ساکنین اصیل محله دباغان مجبور به ترک محله شده‌اند تا پس از اتمام طرح و بهبود شرایط به محله خود بازگردند اما در اثر طولانی شدن زمان اجرای طرح محله خالی از سکنه اصیل و قزوینی‌ها شده است.

وی با اشاره به لزوم حفظ بافت فرهنگی و تاریخی محله بلاغی خاطرنشان کرد: باید اصالت فرهنگی محله بلاغی حفظ شود و برای طرح توسعه شهر و فرار از ترافیک، با کمترین آسیب به این محله، راه‌حلی مهندسی شده جایگزین کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: باید با بازآفرینی‌خوب، بافت تاریخی و تاثیرگذار شهر قزوین را حفظ کرد تا در راستای تسهیل زندگی و معیشت مردم، مشکلات شهری هم قفل و لاینحل باقی نماند.

 محمدبیگی گفت: استان قزوین ظرفیت کشف نشده‌ای در حوزه گردشگری سلامت دارد، آبگرم‌های نابی که مورد توجه قرار نگرفته در حالی‌که بسیار برتر از آبگرم‌های معروف شهر سرعین هستند و یا کاروانسراها و قلعه‌هایی که عملاً رها شده‌اند.

وی افزود: جاذبه گردشگری دریاچه اوان ۲ ماه است که پلمب شده‌ آن هم به علت اختلاف سلیقه‌ای که پیمانکار با میراث فرهنگی دارد و در این میان آسیب به گردشگری استان وارد می‌شود چرا که مسافران سرگردان رها شده‌اند.

 نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: صنایع دستی استان قزوین ظرفیت ایجاد بازارچه شهری، بازارچه صنعتی استانی، منطقه‌ای، ملی و فراملی را داراست، برای بهبود وضعیت صنایع دستی استان قول‌هایی داده می‌شود اما عملیاتی نمی‌شود لذا باید حمایت جدی‌تری از صنایع دستی صورت گیرد.

خبر در دست تکمیل است…منبع