قاسمی پور: امکانات لازم برای عبور زوار اربعین از مرز باشماق فراهم شده است

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی از آمادگی مرز باشماق برای تردد زائران در ایام اربعین خبر داد و گفت: امسال تمام تجهیزات و امکانات برای خدمت رسانی به زوار اربعین امام حسین (ع) برای عبور از مرز باشماق فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مرز باشماق به عنوان اولین مرز ترانزیتی و دومین مرز رسمی بین المللی کشور از مرزهای مهم کشور است، تصریح کرد: الحمدلله امسال تمام تجهیزات و امکانات برای خدمت رسانی به زوار اربعین امام حسین (ع) آماده شده است. در مسیری که زوار اربعین می خواهند عبور کنند استراحتگاه، چادر و سایر امکانات خدماتی برای آرامش و آسایش آنها در منطقه برقرار شده تا زائران اربعین با آرامش و بدون دغدغه از منطقه ما به سمت کربلا عبور کنند.

شیوا قاسمی پور در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با اینکه چه تمهیداتی برای تردد زائران اربعین در مرز باشماق مریوان اندیشیده شده، بیان کرد: با توجه به اینکه در آستانه مراسم اربعین قرار داریم، امسال مرز باشماق به عنوان معین مرز ایلام و کرمانشاه برای استفاده زوار آقا امام حسین (ع) در نظر گرفته شده است.

انتهای پیاممنبع

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به فراهم بودن امکانات مورد نیاز برای تردد زائران اربعین از همین حالا اشاره کرد و گفت: این امکانات در حال حاضر آماده است و هیچ مشکلی وجود ندارد و تمامی سازمان های خدمت رسان مانند هلال احمر آماده خدمت رسانی به زائرین عزیز هستند.

مرز باشماق در نزدیکی حوزه انتخابیه مریوان قرار دارد که از ۱۵ شهریورماه تردد زائران از این مرز به صورت رسمی و به سوی عتبات عالیات آغاز شده است.