فیلم غم‌انگیزی که جاذبه گردشگری شد

این ویدئو شامل مصاحبه‌هایی با «مارتین مک دونا» و «کالین فارل» و «برندن گلیسون» بازیگران اصلی فیلم است که چشم‌انداز این منطقه را به عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از فیلم ستایش می‌کنند.

انتهای پیاممنبع

«بنشی‌های اینیشرین» که نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره ونیز تجربه کرد و جایزه فیلمنامه و بازیگری را از آن خود کرد، در جوایز گلدن گلوب نیز با هشت نامزدی پیشتاز است و موفقیت آن در فصل جوایز سینمایی و اسکار در موفقیت این کمپین گردشگری برای ایرلند مؤثر خواهد بود.

اینیشمور و جزیره آشیل، جزایری که کمدی سیاه ساخته «مارتین مک‌دونا» در آن فیلم‌برداری شده است، به عنوان تبلیغی گردشگری برای این لوکیشن‌ها استفاده شده و ویدئوی ساخته شده توسط گردشگری ایرلند درباره ساخت این فیلم بیش از ۶ میلیون بازدید داشته است و امید آن می‌رود که بازدیدکنندگان به جای روابط سمی که در فیلم به تصویر کشیده شده است، برای تماشای مناظر فیلم به این لوکیشن‌های زیبا سفر کند.

یک کمپین گردشگری بر اساس این فیلم شروع به کار کرده و داستان تاریک آن را، به تبلیغی درخشان برای جزایر ساحلی غربی ایرلند تبدیل کرده است.

داستان فیلم «بنشی‌های اینیشرین» درباره دو دوست قدیمی است که یکی از آن‌ها به‌طور ناگهانی به دوستی‌شان پایان می‌دهد و این کار عواقب نگران‌کننده‌ای را برای هر دوی آن‌ها به همراه دارد.

با وجود مضمون غم‌انگیز فیلم «بنشی‌های اینیشرین»، کمپین گردشگری که با حضور عوامل این فیلم شکل گرفته، تاکنون میلیون‌ها بازدیدکننده داشته است.

مکان‌های دیگر در سراسر ایرلند با لطف آثار سینمایی و تلویزیونی به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده‌اند. به عنوان مثال طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» به جنگل‌ها و قلعه‌های ایرلند شمالی سفر می‌کنند و منطقه ساحلی در وکسفورد برای فیلمبرداری فیلم پرفروش «نجات سرباز رایان» ساخته «استیون اسپیلبرگ» شناخته می‌شود.

فیلم غم‌انگیزی که جاذبه گردشگری شد

نسخه‌های ویدئوی پشت صحنه این فیلم که توسط آژانس گردشگری ایرلند منتشر شده تاکنون ۶.۱ میلیون بازدید در یوتیوب داشته است و ۵.۸ میلیون بیننده آن را تا پایان تماشا کرده‌اند. این تبلیغ حدود ۲۰ هزار بازدید هم در توییتر و اینستاگرام داشته است. این فیلم که با همکاری شرکت سازنده فیلم، سرچ لایت پیکچرز ساخته شده است، هزینه ساخت آن ۱۲۳۰ یورو بوده و بودجه بازاریابی آن ۲۰ هزار یورو است.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، فیلم «بنشی‌های اینیشرین» ساخته «مارتین مک‌دونا» با وجود این که داستانی غم‌انگیز شامل خشونت، مثله کردن و ناامیدی دارد، اما نقش فوق‌العاده‌ای به عنوان یک تبلیغ جهانی برای بازدید گردشگران از کشور ایرلند داشته است.