فصلبهفصل با جاذبه بینظیر طبیعت در ایران و جهان

این دشت در 40 کیلومتری آمل قرار دارد و برای رفتن به آنجا باید لوازم پیادهروی به همراه ببرید چون باید حدود یک ساعت پیادهروی کنید تا به طبیعت زیبای نمارستاق برسید. پرووانس یکی از دیدنیهای طبیعی فرانسه است که در تمام فصول جاذبه دارد ولی در بهار درختان Ménerbes پر از شکوفه میشوند و مزارع اسطوخودوس تمام منطقه را بنفش و زیبا میکنند. در شهرستان مریوان دریاچه زریوار یکی از جاذبههای طبیعی و خاص ایران قرار دارد. دشت نمارستاق در شمال ایران به دلیل داشتن بلندترین آبشار زمینی ایران به نام دریوک و داشتن مناظر زیبا معروف است. در این فصل تمام طبیعت از رنگهای سفید و خاکستری به رنگهای شاد و زیبا تبدیل میشوند. هنگامی که کوه سالزبورگ در نزدیکی این دهکده از برف پوشیده میشود؛ میتوان این روستا را زیباترین دهکده طبیعی در جهان دانست. دامنههای Dandenong در نزدیکی ملبورن یک پارک ملی با زیبایی خیرهکننده است که به زیبایی تزیین شده است. به راحتی میتوانید پیاده یا با دوچرخه در جنگل دین بگردید. Castelluccio یکی از مقاصد جدید و کشف نشده اما جذاب بهاری در بخش مرکزی ایتالیا و در Apennines قرار دارد. اما یکی از زیباترین مناظر پاییزی دنیا را میتوانید در نارا ببینید. زیباترین مناظر پارک را میتوانید در مسیرهای منتهی به مقبره تاموکیاما ببینید.

این آبشار در زمستان قندیل میبندد و منظرهای بینظیر به وجود میآورد که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. در پاییز این پارک به رنگهای تند و آتشین در میآید که زیبایی آن را چند برابر میکند. این مسیر، جادهای پر پیچ و خم است که طبیعت استانهای زیبا و سرسبز اردبیل و گیلان را به هم متصل میکند. فقط مواظب گرازهای وحشی باشید چون از سال 2006 این مکان به پناهگاه آنها تبدیل شده است. با چند مورد از آنها آشنا شوید. کافی است پس از عبور از جاده فومن از خروجی قلعه خارج شوید و به سمت دامنه تپهای بروید که قلعه روی آن قرار گرفته است. با بعضی از آنها آشنا شوید. در اواسط مهر ماه وقتی روی تپهها پیادهروی میکنید و برگهای افرا قرمز به زیبایی از شما پذیرایی میکنند. این تنگه در 130 کیلومتری امتداد رودخانه کلمبیا قرار دارد و به تنهایی منظره طبیعی خیره کنندهای محسوب میشود. این مکان، تپهای است که در زمستان برای اسکی استفاده میشود ولی در بهار با هزاران گل پوشیده شده و زیبایی مجله خبری kojaseir چشم نوازی دارد.

پس فراموش نکنید که حتما تجهیزات کافی مثل کوله پشتی، لباس گرم، عینک آفتابی، کلاه، لوازم کمکهای اولیه و هر آنچه که جزو ضروریات برای شماست، با خودتان ببرید. کافی است با اتوبوس یا ماشین به آنجا بروید و از دیدنیهای طبیعی این منطقه لذت ببرید. دشت لوت اولین و تنها سایت طبیعی میراث جهانی یونسکو و یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی ایران است. سفر به شمال ایران آن هم در تابستان به خاطر گرما و رطوبت کمی سخت است ولی مناطق مانند جواهرده رامسر وجود دارند که دمای آن در روزهای گرم تابستان به طور متوسط 12 درجه سانتیگراد است. سوباتان در تالش، جاده خلخال به اسالم، فیلبند، جنگلهای هیرکانی، جنگل ابر و… از ابتدای این جاده حدود 70 کیلومتر، طبیعتی بکر و وحشی، آبشارها، دریاچهها، دشتهای وسیع گل و گیاهان کمیاب را خواهید دید و از آن به بعد دشت و کوه زیبایی خاصی برای جاده رقم میزند. با این که در هر نقطه از دنیا زیباییهای بهاری بیشماری وجود دارد ولی بعضی از آنها چشمنوازتر هستند. Abisko در لاپلند تابستانی با 24 ساعت روشنایی روز دارد ولی در زمستان برای چند هفته خورشید در آن طلوع نمیکند و در تاریکی شب غوطهور است.

به محض شروع اردیبهشت، گلها برای دو هفته شکوفا میشوند و جشنوارهای زیبا همراه با فعالیتهای سرگرمکننده دیگر در این محل برگزار میشود. نمیتوان زمان مشخصی برای آن تعیین کرد. این مدت بهترین زمان برای دیدن شفق قطبی است که در آسمان میدرخشد. اگر قصد سفر با ماشین به این منطقه دارید، دقت داشته باشید که در زمان جشنواره لاله باید صبح زود به آنجا بروید تا جایی برای پارک پیدا کنید. هر چند که کوههای ویستلر کانادا برای اسکی زمستانی ایدهآل هستند، اما تابستان به خاطر دمای هوای مناسب برای کوهنوردی و گردش در طبیعت مناسب است. آبشار ویکتوریا در مرز زامبیا و زیمبابوه یکی از دیدنیهای فوق العاده برای سفر در طبیعت تابستانی است. بعضی از این دیدنیهای طبیعی در مناطق دور از دسترس قرار دارند. این شکوفههای زیبا تمام کشور را در بر میگیرند و زیبایی بینظیری دارند. برگهای رنگارنگ پاییزی کل کشور را زیبا میکنند. مناطق زیادی وجود دارند که طبیعت پاییزی آنها همراه با بازی رنگها نفسگیر هستند.