طبیعت گردی، چک لیست سفر به دل طبیعت

طبیعت گردی یا اکوتوریسم، مقوله ای مرتبط با گردشگری مسئولانه است در دامان طبیعت با حفاظت از محیط زیست و در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم محلی. در این مطلب سعی شد تا جاییکه سخن به درازا نکشد، جاذبههای گردشگری استان گیلان و شهر رشت ارائه و معرفی شوند. اگر شما به تازگی می خواهید این تفریح هیجان انگیز و لذت بخش را شروع کنید، بد نیست که با برخی از اصطلاحات طبیعت گردی که شاید به گوشتان خورده باشد و معنای آن را نمی دانید، آشنا شوید. در آنزمان این پارک، وسعت بسیار زیادی داشته بهطوریکه اگر بدون راهنما وارد آن میشدهاید، ممکن بوده گم شوید، اما بهتدریج و با گسترش شهر رشت و لزوم خیابانکشیهای جدید از وسعت این پارک کاستهشد. استفاده از راهنما های محلی به شما در پیدا کردن محل مناسب برای کمپ کردن بسیار کمک می کند. برای یک تجربه خوب در سفر طبیعت گردی باید وسایل مورد نیاز خود را بسته به عواملی مختلف از قبیل فصل سفر، مقصد و مسیر عبوری و دیگر عوامل انتخاب کرد. گونه های مختلف طبیعت گردی عبارتند از گردش آبی و ساحلی، کوهنوردی، غارنوردی، بیابان گردی، دامنه نوردی، مردم شناسی، طبیعت درمانی.

پلار: نوعی از لباسهایی مانند کاپشن هستند که ۱۰۰% پلی استر هستند و در مقابل باد، بسیار مقاوماند. استفاده از نقشه های گوگل و یا دیگر نقشه های الکترونیک در سفرهای طبیعت گردی بسیار مرسوم است. در سفرهای طبیعت گردی استفاده مناسب از فضای داخل کوله و همچنین چیده شدن مناسب وسایل داخل آن بسیار به شما در منظم کردن و دسترسی به آن ها کمک می کند. از پکینگ کیوب برای پارتیشن بندی فضای داخل کوله خود استفاده کنید. شب مانی: اصطلاحی است که برای اقامت در شب مخصوصا به صورت کمپ گفته میشود. کمپ، کمپزدن، کمپینگ: به این معنی است که شما در جایی از طبیعت چادر برپا کرده و شب را در آنجا درون چادر خود سپری میکنید. طبیعت گردی فغالیتی نشاط انگیز، سالم و انسان ساز است که از ادوار قدیم، مورد توجه نیاکان ما بوده و ریشه در تاریخ دارد. طبیعت گردی یکی از جذاب ترین مدل های سفر برای افراد ماجراجوست.

و یک کیسه خواب پر با دمای کامفورت -۵ هم انتخاب امنی برای کسانی که کوهنوردی میکنند، دوچرخه سواری یا سفرهای طبیعتگردی در مناطق خشک و مجله خبری kojaseir کویری میخواهند بروند. استفاده از کوله های غیر استاندارد مخصوصا در سفرهای طبیعت گردی چند روزه که ممکن است بار زیادی به همراه داشته باشید می تواند باعث آسیب به کمر و ستون فقرات شما شود. اما در نظر داشته باشید که در صورت عدم دسترسی به برق نمی توانید از این نقشه ها استفاده کنید. این لیست شامل بسیاری از وسایل است که در فصول مختلف و شرایط مکانی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. در این موزهی فرهنگ و معماری، 9 روستا از 9 منطقهی مختلف استان گیلان به نمایش درآمدهاست. این پارک علاوه براینکه پناهگاه حدود 200 گونه پرندهی مهاجر است، گونههای مختلف گیاهان و آبزیان را نیز در دل خود جای دادهاست. برای هر یک از این گونه ها و همین طور زمان و مکان انتخابی شما برای سفر طبیعت گردی، وسایل مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود. لباس هایتان را با توجه به فصل و مکان و آب و هوای مقصد انتخاب کنید. برای مثال شما برای غارنوردی و یا صخره نوردی نیاز به تجهیزات تخصصی از قبیل طناب و گیره های مخصوص دارید، اما برای سفر های مردم شناسی یا دامنه نوردی نیاز به وسایل تخصصی ندارید.

برای خرید چادر به وزن آن، ضد آب بودن و تعداد نفرات توجه داشته باشید. با خرید از صنایع دستی و غذاهای محلی از بومیان منطقه ای که به آن سفر می کنید به اقتصاد روستایی کمک می کنید و احترام خود نسبت به آن ها را نشان می دهید. از لباس های پرزرق و برق که باعث جلب توجه بیش از حد مردم محلی به شما می شود بپرهیزید. به همراه بردن یک لباس گرم اضافه توصیه می شود. رای طبیعتگردی در اکثر جاهای ایران و اکثر فصلها یک کیسه خواب الیاف با دمای کامفورت صفر کافیست و انتخاب خوبی برای کسانی است که در بهار، تابستان و پاییز سفر میکنند و به مناطق دریایی و ساحلی علاقه دارند. اسکارف: به دستمال مخصوصی گفته میشود که حالت ارتجاعی خوبی دارد و در طبیعت گردی به عنوان دستمال سر، ماسک، چشم بند و … اما ابتدا باید بدانیم طبیعت گردی به چه معناست. عشق به ماجراجویی و بازدید از آثار بدیع طبیعت زنده همواره انسان را وادار به سیر در طبیعت و بازدید از جاذبه های حیرت انگیز می کند. در این مطلب ما به وسایل ضروری برای اقلب سفر های طبیعت گردی می پردازیم.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری kojaseir دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.