طبیعت، روستاها و جاهای دیدنی اطراف اصفهان

پارک سرچشمه خوانسار با مساحتی ۱۵ هکتاری و دارا بودن دو چشمه طبیعی چشمه مرزنگشت و چشمه پیر و آب و هوای خنک و درختان سرسبز و بلند تبدیل به یکی از مناطق مناسب برای گردشگری شده است. وجود دهکده توریستی زاینده رود در نزدیکی سد چادگان و وجود امکانات رفاهی و تفریحی در این دهکده باعث شده تا این منطقه تبدیل به یکی از جذابترین انتخابها برای گردشگری در طبیعت، روستاها و جاهای دیدنی اطراف اصفهان شده است. دشت لاله واژگون یکی از بهترین گزینهها برای دیدن طبیعت، روستاها و جاهای دیدنی اطراف اصفهان است. زرین چشمه از دل سنگها بیرون زده و رودخانهای را تشکیل داده و هم نشینی این رودخانه در کنار طبیعت سرسبز و زیبای اطراف بهترین فرصت برای یک پیک نیک خانوادگی است. کویر مرنجاب هم مانند کویر ورزنه دارای جذابیتها زیادی است که نزدیکی دریاچه نمک این جذابیت را بیشتر از قبل کرده است. این کویر فاصله کمی هم با اصفهان داشته و میتوانید همراه با دوستانتان برنامه یک کویر نوردی گروهی را تدارک ببینید. کویر نوردی یکی از جذابترین نوع سفرهاست که به لطف وجود کویرهایی که در مرکز ایران قرار دارد به راحتی میتوانیم راهی سفر به کویر شویم.

در این کویر نوردی میتوانید از امکانات تفریحی مثل سافاری، شتر سواری و موتور چهارچرخ لذت ببرید و کمی هیجان را به زندگیتان تزریق کنید. لذت راه رفتن روی رملهای شنی کویر، تماشای طلوع آفتاب و خوابیدن زیر سقف پر ستاره کویر در شب یکی از خاطرهانگیزترین سفرهایی است که میتوان آن را تجربه کرد. از اصفهان با طی کردم مسیری ۱۱۰ کیلومتری به ورزنه خواهید رسید. برای سفر به کویر به وسایل مورد نیاز کویرنوردی خواهید داشت که مطالعه این مطلب به شما کمک زیادی برای داشتن وسایل مورد نیاز خواهد کرد. اگر در فصل بهار راهی سفر به اصفهان هستید خودتان را از فرصت تماشای دشت بزرگی از لالههای واژگون محروم نکنید که بعداً حسابی از این اتفاق مجله خبری kojaseir پشمیان خواهید شد. البته شهرت این منطقه فقط به چشمههای آن خلاصه نشده بلکه وجود دشت لالههای واژگون قرمز این منطقه را به یکی از گردشگرپذیرترین مناطق اطراف اصفهان تبدیل کرده است.

مخصوصاً فصل بهار که آبشار و چشمهها پر آب هستند بهترین زمان برای بازدید از روستای طامه میباشد. در اطراف اصفهان روستاهای مختلفی وجود دارد که هر یک جذابیتهای خودش را دارد و بازدید از این روستاها میتواند فرصت خوبی برای تجربیات جدید باشد. این روستای کوهستانی به لطف دارا بودن آب و هوای مطبوع، وجود چشمهها و آبشارها باعث شده تا مسافران زیادی برای بازدید از این روستا مشتاق باشند. این چشمه با آب خنک و گوارا و آب و هوای مطبوعش و دارا بودن امکانات مثل پارکینگ، فروشگاه و سرویس بهداشتی مکان خوبی برای یک خوش گذرانی و گشت و گذار شده است. تماشای مراتع سرسبز و کوههای بلند، آب و هوای خنک و مطبوع و وجود چشمههای آبی که از بین کوه سرچشمه گرفتهاند فرصت خوبی برای یک سفر یک روزه به اطراف اصفهان را به وجود آورده تا فارغ از هر گونه شلوغی و هیاهو در دل طبیعت بکر منطقه آرام بگیریم.

فرق این آبشار با دیگر آبشارهایی که قبلاً دیدهاید در این است که آبشار شاه لولاک از چشمهای پر از آب در دیواره کوه سرچشمه میگیرد و درست مانند یک رود روان به زمین میریزد. البته فاصله سه ساعته این چشمه تا اصفهان شاید شما را برای این سفر منصرف کند اما اگر از زیباییهای این چشمه بشنوید سختی این سفر سه ساعته را به جان میخرید تا از نزدیک شاهد زیبایی چشمه ناز ونک باشید. در این منطقه آلاچیقهایی نیز وجود دارد که میتوانید برای استراحت در چنین چشمانداز زیبایی چند ساعتی استراحت کنید. در نزدیکی این منطقه بومگردیهای مختلفی وجود دارد که میتوانید با اجاره اقامتگاه بوم گردی در ورزنه چند روزی را در طبیعت متفاوت کویر بگذرانید. در این منطقه ویلاهایی نیز وجود دارد که میتوانید برای اقامت خود انتخاب کرده و چند روزی را صبح خود را با تماشای منظره زاینده رود شروع کنید. طبیعت اطراف منطقه و این آبشار فرصت خوبی برای یک طبیعت گردی همراه با خانواده را به وجود آورده است. وجود چشمههای پرآبی مثل چشمه آقا خان، چشمه روغنی و چشمه سفید این منطقه دره بید را به منطقهای معروف برای مسافران تبدیل کرده است. سفر به این دهکده مخصوصاً در فصل تابستان که مانند دیگر جاها دیگر خبری از گرمای هوا نیست یکی از بهترین خاطرات سفرتان را رقم خواهد زد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری kojaseir لطفا از سایت ما دیدن کنید.