ضرغامی: میراث فرهنگی مهمترین وجه وحدت در کشور است

ضرغامی تاکید کرد: ایران متعلق به همه سلیقه‌ها است، همه باید کنار هم و برابر حضور داشته باشند و به آن‌ها توجه شود.

ضرغامی افزود: امیدوارم ظرفیت های گردشگری در شهرستان‌های نیشابور، زبرخان و فیروزه شکوفا و رونق بیشتر گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور افزود: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کشور هویت محور و مایه وحدت است.

او با اشاره به هفته وحدت اظهار کرد: برخی‌ ما را از تجزیه شدن کشور می‌ترسانند، در حالیکه ما در درون نباید خودمان را تجزیه کنیم.

وی با اشاره به جلسات متعددی که با نمایندگان مردم شهرستان های نیشابور، زبرخان و فیروزه در تهران داشته است، بیان کرد: از وضعیت مشکلات این شهرستان‌ها بی اطلاع نبودم اما امروز در این سفر با حضور همه مدیران حین بازدید و طرح مشکلات،  دستور لازم برای رفع مشکلات آنها داده شده است.

در این جلسه امام جمعه نیشابور نیز به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی نیشابور اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به این ظرفیت‌ها شد.

سید عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در قالب سفر یک روزه خود به شهرستانهای نیشابور، زبرخان و سبزوار سفر کرد.منبع

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این جلسه از همراهی نمایندگان مردم شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی و خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای قدردانی کرد.

وزیر میراث فرهنگی در ادامه با بیان اینکه نیشابور شهری تاریخی و استثنائی است که سرشار از میراث‌فرهنگی و صنایع دستی است، گفت: مردم نیشابور ریشه‌دار هستند و چون ریشه در این خاک دارند، همیشه سربلند بوده و ارزش‌های ملی و جهانی را حفظ کرده اند.