ضرغامی: رقم بودجه عمرانی میراث فرهنگی اصلاح می‌شود

وی افزود: یعنی در سراسر کشور موقعیت‌های خوب گردشگری که وجود دارد هم به صورت بی‌نام هم به صورت صرفاً شناسایی و معرفی این بسته‌ها معرفی شده و سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند پروژه‌هایی را انتخاب کنند که همه مطالعات اولیه، مجوزهای لازم و هماهنگی با دستگاه‌های مختلف انجام شده و بدون بروکراسی‌های مرسوم می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند.

وی درباره اعتبار بخش عمرانی وزارت گردشگری، اظهار کرد: سال گذشته اعتبار این بخش خوب بود و دوبرابر میانگین رشد دولت بود اما امسال به دلیل محدودیت منابع کشور این رقم دچار تغییر شده که با صحبتی که با آقای رئیس‌جمهوری کردم قرار است با پیگیری سازمان مدیریت و ارتباط با مجلس این رقم اصلاح شود.

به گزارش ایسنا، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از کارهایی که برای رونق گردشگری انجام دادیم طراحی و ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: امسال به دلیل محدودیت منابع کشور رقم بودجه عمرانی دچار تغییر شده که با تأکید رئیس‌جمهوری پس از ارائه گزارش من، قرار است با پیگیری سازمان مدیریت و ارتباط با مجلس این رقم اصلاح شود.

ضرغامی ادامه داد: بخشی از این‌ها کاملاً آماده و بی‌نام است و سرمایه‌گذاران فقط اسمشان را وارد می‌کنند و صاحب پروژه می‌شوند و برخی هم فقط توصیه ماست که شناسایی و معرفی کردیم اما این تضمین را می‌دهیم که وقتی انتخاب کردند با کمک ما بتوانند سایر موارد قانونی را پیگیری و سرمایه‌گذاری کنند.

انتهای پیاممنبع

وزیر گردشگری در پاسخ به پرسشی درباره آمار ورود گردشگران خارجی به کشور در سال جاری، گفت: مقداری درباره مسائل مختلف جاری در کشور، روند ورود گردشگر دچار اشکال شده اما جمع‌بندی سالیانه که میانگین علمی درست‌تری است اعلام خواهد شد.

ضرغامی تاکید کرد: با توجه به اهمیت حوزه عمرانی در میراث فرهنگی و امر مرمت‌ها که در برخی موارد پایداری خود سازه‌ها با مشکلاتی روبه‌رو است، اعتبار بیشتر و فوریت فراوانی نیاز دارد و با گزارشی که در هیئت دولت ارائه کردم و تأکید رییس‌جمهوری قرار شد مواردی به عنوان اصلاح به مجلس ارائه شود.