صنایع دستی با کمترین هزینه می‌تواند اشتغال پایدار ایجاد کندایسنا/لرستان معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: صنایع دستی با کمترین هزینه می‌تواند اشتغال پایدار ایجاد کند.

عباس حمزه‌ای در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یک سری مطالعات ایجاد شهرک صنایع دستی در استان انجام داده شده و براساس نظر مشاوره طرح، خرم‌آباد به عنوان مرکز استان، علت دسترسی به یک سری زیرساخت‌ها نظیر فرودگاه و قرارگیری در مسیر کریدور شمال به جنوب توجیه اقتصادی برای ایجاد این شهرک را دارد.

وی بیان کرد: برای ایجاد شهرک صنایع دستی زمینی به مساحت بین سه تا پنج هکتار نیاز است که البته این زمین در خرم‌آباد وجود ندارد.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: براساس قوانین نیز میراث فرهنگی نمی‌تواند این شهرک را ایجاد کند و باید بخش خصوصی و یا شهرداری‌ها متقاضی باشند.

حمزه‌ای با بیان اینکه از سرمایه‌گذاران این طرح استقبال می‌کنیم، عنوان کرد: سرمایه‌گذارانی که متقاضی ایجاد شهرک صنایع دستی در خرم‌آباد باشند می‌توانند طرح خود را ارائه دهند و پس از تایید از تهران می‌توان برای جذب تسهیلات لازم از این افراد حمایت کرد.

وی با بیان اینکه صنایع دستی با کمترین هزینه می‌تواند اشتغال پایدار ایجاد کند، افزود: صنایع دستی یکی از مزیت‌های  لرستان به شمار می‌رود و باید از حالت سرگرمی به مزیت اقتصادی و کارآفرینی تبدیل شود که در این راستا میراث فرهنگی لرستان از صنعتگران این حوزه حمایت می‌کند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند بخشی از بیکاری استان را مرتفع سازد استفاده از همین هنر و پتانسیلی است که صنعتگران لرستانی دارند.

حمزه‌ای یادآور شد: صنایع دستی متعلق به همه مردم است و ضرورت دارد برای رونق، این صنعت مورد حمایت قرار گیرد.

انتهای پیاممنبع