شهرهای شلوغ و پرمسافر اعلام شددبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ترافیک مسافر و کمبود اقامتگاه از شمال تا غرب کشور خبر داد و از مسافران خواست در مدت زمان باقی مانده از تعطیلات نیمه تیرماه، با درنظر گرفتن شهرهای شلوغ، سفر خود را مدیریت کنند تا با محدودیت اقامتگاه مواجه نشوند.

سیدمصطفی فاطمی در گفت‌وگو با ایسنا آخرین وضعیت سفر در تعطیلات عید قربان را این‌گونه تشریح کرد: شهرهای شمالی مطابق همیشه با انبوه مسافر مواجهند، اما در این تعطیلات با ترافیک مسافر و افزایش رزرو اقامتگاه‌ها در شهرهای شمال غربی و غربی کشور نیز مواجهیم که مدیریت مسافران را می‌طلبد تا با کمبود اقامتگاه مواجه نشوند.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی افزود: سرعین در استان اردبیل و بانه در استان کردستان درحال حاضر با کمبود اقامتگاه مواجه هستند و ظرفیت مسافر در این شهرها از همان ابتدای تعطیلات تکمیل شد.  

فاطمی سپس به استان‌هایی که با ترافیک مسافر مواجه شده‌اند و فضای کمتری برای اقامت مسافران دارند، اشاره کرد و گفت: در استان‌های کردستان، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، همدان، گیلان و مازندران، بیش از ۹۰ درصد ظرفیت اقامتگاه‌ها تکمیل شده و در استان‌های قزوین، کرمانشاه، گلستان، چهارمحال و بختیاری و همچنین کهگیلویه و بویراحمد، کمتر از ۲۰ درصد جای خالی برای اقامت مسافران وجود دارد.  

انتهای پیاممنبع